Tema dosyalarını kurmadan duvar kağıtlarını alalım


Tema dosyalarını kurmadan duvar kağıtlarını al
Bilindiği üzere tema dosyaları masaüstü arka planı denilen duvar kağıtları, pencere renkleri ve seslerin birleşiminden oluşur ve genellikle uzantıları ".themepack" şeklindedir ve çift tıklama ile kurulur, kurulduğunda

tüm masaüstünün görünümü falan değiştirir. Bundan 10 - 12 yıl kadar önce ismi COM olan bir Bilgisayar dergisi satın alırdım birgün bu dergi ile birlikte ücretsiz bir cd verilmişti ve içerisinde tema dosyaları vardı , hemen tema dosyalarını denemiştim içlerinde harika resimler vardı. Aradan uzun zaman geçmesine rağmen tema dosyalarının formatında ve işlevinde bir değişiklik olmadı halen internette birçok siteden Windows için tema dosyaları edinebileceğimiz gibi Microsoftun kendi sitesinden de resmi tema dosyalarını indirebiliriz Burada

Tema Duvar kağıtları

Bir Windows teması, masaüstü duvar kağıtlarını, imleçleri, ekran koruyucularını ve bir pencerenin nasıl göründüğünü tanımlayan kodları içerir. Artık eskisi kadar tema dosyaları ile ilgilenmesemde bazılarının içerisindeki harika resimler halen dikkatimden kaçmaz tatil yerlerinin resimleri , doğa resimleri falan olanları hoşuma gidiyor çünkü uzunca bir süredir beğendiğim duvar kağıtlarını toplarım , eğer sizde bu tarz resimlere meraklı iseniz ve sırf bu resimleri için tema dosyalarını kuruyorsanız bu ipucumuzdan sonra tema dosyalarını kurmadan içerisindeki resimleri alabileceksiniz.

.themepack dosylarının içerisindeki resimleri alalım

Tema dosyalarının içerisindeki resimleri alabilmek için sistemimizde 7-zip yazılımı bulunması yeterlidir , eğer sağ tuşunuzda 7-Zip seçenekleri yoksa Buradaki başlığımızdan faydalanıp ekleyebilirsiniz. İndirdiğiniz tema dosyasına sağ tıklayıp Dosyaları Çıkart deyin.

7 zip ile dosyaları çıkart

Tema dosyasının yanında aynı isimde bir klasör oluşacaktır , klasörün içerisindeki "desktopBackground" klasörünü açarsanız bütün duvar kağıtlarının içerisinde olduğunu görürsünüz. Aynı işlemi Winrar ile yapacaksanız, Winrarı açın ve Tema dosyasının içinde bulunduğu klasör yolunu Winrar Adres satırına yazın , ardından Tema dosyasına sağ tıklayın ve Arşiv içeriklerini Göster kısmını seçin.

Winrar ile Arşiv içeriklerini göster

Böylece Tema paket içeriği gösterilecek ve burada yeralan "desktopBackground" klasörünü tutup masaüstünüze sürükleyip bırakın.

Winrar ile Tema içeriğini alın

DesktopBackground klasörünün içerisindeki duvar kağıtlarından istediğinizi alın.

- Duvar kağıdımızın bulunduğu klasörü açalım Burada

- Açılışta belirlediğiniz duvar kağıdı devreye girsin Burada

- Son kullanılan Duvar kağıdı resim hafızasını silelim Burada

- Sağ tuşa duvar kağıdı konumunu aç kısayolu Burada

1 Aralık 2016 Tarihli başlık güncellendi


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Hakan
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Hatice
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for cankusa

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha