Mobil etkin nokta açık fakat internete bağlanmıyor


Mobil etkin nokta internete bağlanmıyor
Windows 10 un en sevdiğim ve sık kullandığım özelliklerinden biride Mobil etkin noktadır çünkü bulunduğum odada kablosuz ağ sinyalleri çok zayıf ve bazı sebeplerden dolayı Modemin kablosuz özelliğini

kullanmamaya gayret ediyorum hal böyle olunca modeme 10 metrelik bir kablo çektim ve internetim sürekli Ethernet kablosu ile sağlanmaktadır , cep telefonuma da İnternet almadığımdan whatssApp gibi uygulamaları kullanabilmem için ya telefonumla modemin yanına gidip kablosuzu etkinleştireceğim yada Windows 10 un mobil etkin nokta özelliğini kullanacağım elbetteki Mobil etkin noktayı tercih ediyorum.

Mobil etkin nokta ; interneti diğer cihazlarla paylaşmaya yarayan oldukça kullanışlı bir özelliktir ve laptopuma kablo ile gelen interneti diğer cihazlarla kablosuz paylaşmama imkan vermektedir konunun ayrıntılarını Buradaki linkte açıklamıştık.

Windows 10 Mobil etkin nokta

Normalde Mobil etkin noktaya erişmek için : Ayarlar - Ağ ve internet - Mobil etkin nokta kısmına tıklamamız gerekir , eğer buraya daha kısa yoldan erişmek istiyorsak Buradaki yazımızda paylaştığımız Ms-Settings komutlarından faydalanabiliriz buna göre çalıştıra aşağıdaki komutu verdiğimizde direkt olarak Mobil etkin nokta açılacaktır.

ms-settings:network-mobilehotspot

Windows 10 un bu özelliği sanırım tam oturmamış olacakki her iki-üç günde bir bozuluyor , şöyleki ; mobil etkin noktayı açıyorum cihazım bağlı görünüyor ama internete bağlanmıyor.

Cihaz mobil etkin noktaya bağlı görünüyor ama internet yok

Eğer böyle bir hata ile karşılaşırsanız Ağ ayarlarınızı sıfırlamanız gerekecektir gelelim nasılına .
1. Ayarlar - Ağ ve internet - sayfa dip kısmında Ağ sıfırlama linki göreceğiz Buraya tıklayalım , bu kısma çabuk ulaşım için aşağıdaki Ms-setting komutunu da kullanabiliriz

ms-settings:network-status

Ardından karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir

Windows 10 Ağ sıfırlama

2. Karşımıza gelen pencerede "Şimdi sıfırla" butonuna tıklamamız gerekir

windows10 ağ ayarlarını şimdi sıfırla Butonu

Bunu yaptıktan sonra Mobil etkin noktayı tekrar aktif hale getirdiğimizde bağlı cihazların internete sorunsuz erişmesi gerekmektedir. eğer sıkıntı devam ediyorsa Bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar deneyiniz. Umarım Microsoft Windows 10 un yeni sürümlerinde bu durumu Fixler de ikide birde ağ ayarlarını sıfırlamaktan kurtuluruz.

- Mobil etkin Noktayı Ayarlayamıyoruz hatası Burada

- Bazı ayarlar gizlidir ve organizasyonunuz tarafından yönetilir hatası


8 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Merve
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Adem
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for EfSaNe
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for Cengiz Gül

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha