Yazdırma korumalı PDF dosyaları nasıl yazdırılır


Korumalı Pdf nasıl yazdırılır
İnternet üzerinde yeralan belgelerin bazıları PDF formatındadır , bu formatta olan ve bize gerekli bir belgeyi indirdikten sonra görüntülemek için Adobe Acrobat Reader veya sumatra gibi bir Pdf


yazılımıyla açmaya kalktığımızda belge üzerinde bazı kısıtlamalar olduğunu farkedebiliriz mesela yazarı dosyanın yazdırılmaması için koruma koymuş olabilir fakat birşekilde bu belgeden çıktı almamız gerekiyorsa ne yaparız mesela aşağıdaki yazdırma korumalı belgeyi açtığımda yazıcı işareti silik şekilde olup yazdırmaya izin vermemektedir.

Yazdırma korumalı Pdf dosyası

İnternet üzerinde arama yaptığınızda kısıtlamalı Pdf dosyalarının bu kısıtlamalarını kaldırmak için ücretli veya ücretsiz birçok yazılıma rastlarsınız oysa herhangi bir yazılma gerek yoktur , Korumalı Pdf dosyalarını yazdırmak için bize gerekli olan tek şey google drive dır aşağıdaki adımları uygulayıp yazdırma korumasını kolayca aşabiliriz:

1. Öncelikle Google Drive a giriş yapalım.

2. Yazdırma korumalı Pdf dosyasını upload edelim

Google Drive a dosya yükleme

3. Google drive de yeralan dosya görüntüleyicisi ile Pdf dosyasını açalım , bunun için dosyayı seçelim (1) ve ardından görüntüleme ikonuna tıklayalım (2)

gdrive da dosya görüntüleme

ve sağ üst köşede yeralan Yazıcı ikonuna tıklayalım artık dosyayı istediğimiz yazıcıya yolayıp çıktı alabiliriz.

Googel Drive ile yazıcı çıktısı

Peki bu dosyanın yazdırma koruması kaldırılmış halini bilgisayarımıza kaydetmek istersek ne yapmamız gerekir ? bu durumda dosyayı görüntüledikten sonra yazdır diyelim fakat yazıcıya yollamadan önce kaydet butonuna tıklayıp dosyayı kaydedelim

Pdf korumasını kaldırma

Artık bilgisayarımızda Yazdıma kısıtlaması olmayan bir Pdf dosyamız oldu ve bunu internetin olmadığı bir bilgisayarda dahi açıp yazıcıya yollayabiliriz. Aynı yöntem Şifresini bildiğiniz şifre atanmış Pdf dosyalarının şifrelerini kaldırmakta da kullanılabilir Fakat Şifresini bilmediğiniz Pdf dosyalarında işe yaramayacaktır. Yazdırma korumalı bir Pdf dosyası arıyorsanız Buradaki dosyayı indirebilirsiniz. ayrıca bakımız.

- Word dosyasını Pdf olarak kaydedip şifre koymak Burada

- Mozilla Firefox un dahili Pdf görüntüleyicisini değiştirelim Burada

- Pdf dökümanını excel formatına çevirelim Burada

- Windows 10 da bir dökümanı Pdf ye çevirelim Burada

- Chrome de web sayfalarını .pdf olarak saklayın Burada


25 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha