Sordum Monitor Off v1.0


Bir tıkla laptop ekranını kapatın
Bilgisayar monitörleri önemli miktarda Enerji tüketir bu nedenledirki ihtiyaç duyulmadığında ekranın kapatılması eğer monitör sayısı da fazlaysa önemli miktarda Elektrik tasarrufu sağlayabilir,hernedense


Windows monitörü kapatmak için herhangi bir kısayol sunmaz sadece Güç Seçeneklerinde,bilgisayar boşta olduğunda xx dakika sonra monitörü kapatacak bir ayar vardır fakat bu ayarlandığında diyelimki ekranda uzunca bir yazı okuyorsunuz ortasında monitör kapanacaktır ilaveten anında monitörü kapatmak için herhangi bir seçenek bulunmaz. Eğer Masaüstü bilgisayarınız varsa monitörünü elle kapatabilirsiniz peki ya laptop kullanıcıları ne yapacaklar? Laptop üreticilerinin hemen hemen hiçbirisi monitör kapatma seçeneği sunmazlar. Sordum Monitor off bir tıklamayla veya bir klavye kısayolu atayarak kolayca monitörünüzü kapatmanızı sağlayan ücretsiz ve Portable bir uygulamadır , dilerseniz monitör kapandıktan sonra sadece kullanıcı şifrenizi girerseniz açılacak şekilde bir ek güvenlik özelliği de sunmaktadır.

Laptoplarda Pil tüketimi oldukça önemlidir mesela internetten büyük boyutlu bir dosya indireceksiniz ve bu indirme diyelimki 20 Dk sürecek bu sırada bir tıkla monitörünüzü kapatabilirsiniz , yine müzik dinlerken monitörünüzün açık kalmasına gerek yoktur veya bir antivirüs taraması sırasında tarama bitene kadar monitörünüzü kapatabilirsiniz ve tüm bunlarla pilinizden tasarruf sağlamış olursunuz , Elektriğe erişiminizin olmadığı durumlarda gerekmedikçe monitörünüzü kapalı tutmak pilinizin dayanma süresini iki katına kadar arttırabilecektir.

Nasıl Kullanılır:

Click sordum Monitor Off

Program oldukça küçük boyutlu ve kurulum gerektirmeyen bir uygulamadır. Monitörünüzü kapatmak istediğinizde Sordum Monitor Off yazılımını çalıştırın anında monitör kapanacaktır.

Sordum Monitor Off yazılımına kısayol atamak

Bu ipucu sadece Sordum Monitor Off yazılımı için değil bütün yürütülebilir uygulamalar için geçerlidir. Sordum Monitor Off ikonuna sağ tıklayalım ve kısayol oluştur diyelim veya Gönder menüsünden masaüstüne kısayol oluştur seçeneğini kullanalım sonrasında kısayolu sağ tıklayalım özellikler diyelim açılan ekranda kısayol sekmesine geçelim ve burada yeralan kısayol Tuşu boşluğuna faremizin ucu ile tıkladıktan sonra klavyemizde bir kısayola basalım mesela :
[Ctrl] + [Alt] + [B] ve Uygula ve Tamam butonlarına basalım

Monitör kapatma klavye kısayolu

Son olarak klavyenizde ilgili kısayollara basıp yazlılımı test edelim

Monitörü açmak için şifre istesin

Bilgisayarı kilitlemek Halka açık yerlerde veya güvenli olmayan ortamlarda verilerimizi meraklı gözlerden korumak için yapılması gereken en iyi davranıştır ilaveten mesela siz bilgisayar başındayken aniden biri içeriye girdiğinde ekranın görünmemesi için monitörü kapatıp aynı anda bilgisyarı kilitlemek , ne yaptığınızı içeriye girenden gizlemenin en iyi yoludur , artık farenize yanlışlıkla dokunulsa bile ekranda kullanıcı şifreniz sorulacak ve bu şifre girilmeden monitör açılmayacaktır.

1. Üstte anlatıldığı gibi bir kısayol oluşturalım
2. Hedef kısmında yeralan boşluğun sonuna /OFF /LOCK parametrelerini ilave edelim

Monitörü kapatıp kilitle kısayolu

Sordum Monitor Off yazılımının desteklediği Cmd parametreleri

Sordum monitor off cmd support

İlaveten bakınız :
- Windows 10 lu Laptop ekranını programsız kapatmak Burada
- Laptop ekranını dilediğiniz an kapatın Burada
- Bir tıkla monitörünüzü kapatın Burada
- Vbs script ile Windows kilitlendiğinde sesi kapatalım Burada
- Bilgisayar kilitlendiğinde ses otomatik olarak kapansın Burada

Anasayfası
Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: Sordum
Boyut: 694 KB
Sistem: Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7


3 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha