Paypalda Fatura nasıl oluşturulur


Paypalda Fatura oluşturmak
Paypal türkiyeden çekildi bu neden bahsediyor diye aklınızdan geçirmeyin yurt dışında yaşayan birçok Türk var onların yaşadığı ülkelerde Paypal kolay kolay yasaklanmaz. Öncelikle şahsi fikrim odurki


Paypalın yasaklanması tükiyeye az da olsa döviz girişinin önünü kesmiştir. Çünkü paypal uluslararası ödemelerde kabul edilen güvenilir bir ödeme aracıdır. mesela yurt dışından host alacaksınız veya Alieexpress gibi sitelerden ürün getirteceksiniz yada Türkiyede sattığınız ürünleri yurt dışına da satacaksınız bu durumda kesinlikle Paypal işinize yarayacaktır.

Yurt dışında herhangi bir paypal hesabı açmamış olanlar , Türkiyedeki uygulamayı Paypal zannedebilirler lakin değildi malesef. Bizde herşeyde olduğu gibi paypal da çarpıtıldı , mesela kredi kartı olmayana Türkiyede paypal açtırmadılar. Bu da külliyen yanlış bir uygulama ve paypalın Avrupa standartlarına uymuyordu. Almanyada paypal hesabı açarken sizden sadece bir banka hesabı isterler ama asla kredi kartı bilgileriniz istenmez. Türkiyedeki uygulama sebebi ile birçok kişi mağdur olmuştu ve bunun sorumlusu da kesinlikle Bankalardı. Paypal Türkiyeden çekilince aşağıdakiler yazıldı çizildi mesela.

- Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun PayPal'da gerçekleşen para akışını denetleyemiyordu ve Denetlenemeyen yüklü bir para akışının kontrolü sağlanmak istendi.
- PayPal Türkiye'de bir mükellef olarak bulunmayı reddediyor.
- Denetlenemeyen parayla gelen güvenlik açığı da para aklamanın önünü açıyor.

Size tek diyeceğim bu bahanelerin komik ötesi olduğudur.Paypal diğer avrupa ülkelerinde hangi haklara sahipse Türkiyede daha fazlasına sahip değildi. İstesenizde paypal üzerinden kara para aklayamazssınız (Bu iş BITCOIN üzerinde yapılıyor),birkaç sene paypal kullanmış olan limitleri ve kontolleri bilir. Herneyse gelelim konumuza.

Paypalda Fatura nasıl kesilir

Fatura kesmek için iki seçeneğimiz bulunuyor ya paypal ana ekranındayken sağ üst köşedeki More ikonuna tıklayıp (1) aşağı açılır menüden "create an invoice" (Fatura oluştur) kısmını (2) seçeceksiniz veya aynı ekranda sağ altta yeralan seller tools altındaki "manage Invoices" kısmına tıklamamız gerekir.

Paypalda Fatura oluşturmak

Manage Invoices sayfasında sağ üstte yeralan "Create" butonuna tıklayalım. Açılan ekranda faturadaki ilgili yerleri düzenleyelim. neticede aşağıdaki gibi bir fatura oluşacaktır. (Fatura internetten bulunmuş olup Photoshopla sordum logosu eklenmiştir) Herşey istediğiniz gibiyse sağ en dipten save as draft deyip faturayı taslak olarak kaydedin.

Paypal fatura örneği

Paypalda Faturayı Pdf olarak indirelim

Faturaları yönet (Manage Invoices) ekranına geri gelelim ve burada yeralan Action sekmesi altında Pdf olarak indirmek istediğimiz faturayı bulalım ardından sağ köşesindeki üçgene tıklayalım ve aşağı açılır menüden PDF kısmını seçelim.Aynı yerde bulunan Share link kısmından alacağımız linki karşı tarafın emailine yollayıp tıkladığında ödemesini de sağlayabiliriz.

Paypal faturasını pdf olarak indirmek

Karşımıza Faturanın bir Öngörünümü açılacaktır sağ en üstteki ikona tıklayalım ve aşağı açılır menüden İndir kısmını seçelim.

Paypalda faturayı Pdf olarak indirmek

Eğer Yurtdışı ile ticaret için paypala ihtiyacınız varsa yurtdışında yaşayan güvendiğiniz bir tanıdığınızın kullanmadığı bir banka hesabı üzerinden alacağı Paypal ile bu işi yapmayı deneyebilirsiniz.

- Paypalda otomatik yetkilendirmeleri iptal etme Burada

- Gmail Mobil görünümde oturum nasıl kapatılır Burada

- Firefoxta Anasayfa değiştirmenin en kolay yöntemi Burada

- Online oyunlarda ping süresini düşürelim Burada

- Bilgisayardan Sms gönderin veya alın Burada

- Windows Uzaktan yardım özelliğini kapatalım Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for mertcan
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Muharrem Soner

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha