Ccleaner easy clean sayfası görünmesin


Ccleaner Easy clean olmasın
Popüler temizlik ve optimizasyon yazılımı Ccleaner in son sürümlerinde "Easy Clean" modu olarak bilinen yeni bir özellik bulunmaktadır bu mod daha çok CCleaner'da hangi seçenekleri seçmeleri gerektiğini


bilmeyen bilgisayar teknik konularında yeni olan veya bu konulardan hiç anlamayan kullanıcılar için tasarlanmış basitleştirilmiş bir temizlik özelliğidir. Ccleaneri yeni kullanmaya başlayanlar nelerin temizlenmesi gerektiğini bilmediklerinden seçenekleri anlamada zorluk çektiler bunu farkeden CCleaner ekibi, teknoloji konusunda bilgili olmayan kişilerin CCleaner'ı kolayca kullanmalarına yardımcı olmak için yeni "Easy Clean" Kolay Temizlik modu seçeneğini sundu. Yeni Kolay Temizlik modu, kullanıcıların Analiz Et ve Temizle düğmelerini tıklatarak gereksiz ve geçici dosyaları hızlı ve kolay bir şekilde temizlemelerini sağlar.

ccleaner easy clean

Easy clean , tüm seçeneklerin bulunduğu ana kenar çubuğunun üst kısmına yeralmaktadır. hemen altında ise alışılagelmiş olan "Custom Clean" seçeneği ileri düzey kullanıcılar için hala mevcuttur. Klasik Temizleyici seçeneğini kullanmayı tercih eden CCleaner kullanıcıları, kenar çubuğunda verilen "Custom Clean " (Özel Temizlik) seçeneğini tıklatarak bu özelliği kullanabilir.

ccleaner custom clean

Birçok CCleaner kullanıcısı, yeni Easy Clean seçeneğinin en son sürüme yükseltilmiş olsalar bile görünmediğinden şikayet etmektedir bazıları ise Easy Clean seçeneğinin göründüğünü fakat bir süre sonra programdan otomatik olarak kaybolduğunu ve bu seçeneği nasıl geri getireceklerini bulamadıklarını bildirdiler.

Ccleaner Easy Clean temizlik seçeneği nasıl devre dışı bırakılır veya aktif edilir

Bu seçeneği devre dışı bırakmak veya aktif etmek kurulumlu veya portable sürüm kullanıp kullanmamanıza göre farklılık gösterecektir. Eğer kurulumlu bir Ccleaner sürümü kullanıyorsanız registryde yapacağınız küçük bir değişiklik ile bu seçeneği aktif edebilir yada devre dışı bırakabilirsiniz. bunun için aşağıdaki anahtara gidip

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Piriform\CCleaner

Sağ tarafta bulunan "(Cfg)QuickClean" anahtarına çift tıklayıp açılan ekranda değeri "1" yaparsanız Easy Clean seçeneği belirecektir. Eğer ilgili değeri "0" yaparsanız Easy clean seçeneği kaybolacaktır.

Ccleaner quick clean

Eğer registry ile uğraşmak istemiyorsanız Ayarlar - Seçenekler kısmına gidip burada yeralan Easy veya Custom Clean seçeneklerinden birtanesini işaretleyebilirsiniz.

Ccleaner seçenekler

Sonrasında CCleaneri yeniden başlatırsanız Artık Easy clen seçeneğinin olmadığını farkedeceksiniz. Portable sürümünü kullanıyorsanız Ccleaner ikonuna sağ tıklayıp Özellikler - Dosya Konumunu aç deyin

ccleaner.ini dosyası

Açılacak olan klasörde bulunan "ccleaner.ini" dosyasını sağ tıklayıp not defteri ile aç diyerek burada yeralan aşağıdaki değerleri değiştirebilirsiniz.

quick clean seçeneği

(Cfg)QuickClean=1
(Cfg)QuickCleanIpm=1
Üstteki değerleri "0" yaparsanız Easy Clean seçeneği kaybolacaktır "1" yaparsanız görünecektir.

- Ccleaner reklamlarını engelleyelim Burada

- Windows 10 uygulamalarını CCleanerla kaldırın Burada

- Windows 10 çöpleri otomatik temizlesin Burada

- Windows ta derinlemesine temizlik yapalım Burada

- Geçici dosyaları bir tıkla programsız temizleyin (vbs) Burada


6 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha