Google chrome yazılanları hatırlasın


Google chrome yazılanları hatırlasın
Dün bir arkadaş telefon edip Kullandığı google chrome nin eskiden yazılanları hatırladığını ama artık aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak zorunda olduğunu ve bu durumun kendisini çok uğraştırdığını belirtip Uzaktan

bağlantı yazılımı ile bağlanmamı rica etti. Bu neden önemlidir derseniz ; mesela en basitinden Birden fazla Kredi kartınız varsa ve bunları gün içerisinde birkaç alışveriş sitesinde defalarca kullanmak durumundaysanız her defasında O uzun numara dizini yazmak bir süre sonra boşa vakit kaybına sebep olacaktır. Arkadaştaki durumda benzeriydi sürekli farklı MAC adreslerini girdiği bir tarayıcı penceresi vardı ve bu Adresleri her defasında tekrar tekrar girmek durumunda kalıyordu. Oysa eskiden MAC adresinin ilk karakterini girdiğinde otomatik olarak O boşluğa girdiği tüm MAC adreslerini sıralıyordu ve oda kolayca işini hallediyordu.

Google chrome Otomatik doldurma ayarları

Google Chromenin otomatik doldurma adı altında bir özelliği bulunur bu ayara ulaşmak için sağ üstte köşedeki Üç noktaya tıkladıktan sonra Ayarlar kısmına tıklayın ardından açılan sayfada sol tarafta Otomatik doldurma kısmına tıkladığınızda üç kategori karşınıza çıkacaktır .

1. Şifreler
2. Ödeme yöntemleri
3. Adresler ve daha fazlası

Chrome otomatik doldur

Hatırlarsanız daha önce Chromenin şifreleri hatırlaması için gerekli ayarları vermiştik bu anlatımı sayfa sonundaki linklerde bulabilirsiniz. Google chromenin önceden yazılan herşeyi hatırlaması için Adresler ve daha fazlası kısmına tıkladıktan sonra açılan "Adresleri kaydet ve Doldur" kısmının karşısındaki Butonu açık konuma getirmeniz gerekir.

Chrome adresleri Hatırlasın

Böylece Telefon numaraları, e-posta adresleri ve Gönderim adresleri gibi bilgileri otomatik olarak kaydedecek ve görüntüleyecektir. Eğer bu bilgileri kaydetmesini istemiyorsanız butonu kapalı konuma getirmeniz yeterlidir (Chrome de bu ayar Varsayılan olarak açık konumda gelir). Yine ödeme yöntemleri kısmına tıklayıp "Ödeme yöntemlerini kaydet ve doldur" yazısının karşısındaki Butonu açık konuma getirmeniz gerekir. Eğer Her iki ayara da kısa yoldan ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki komutları Google chrome adres satırına yazmanız ve enter tuşuna basmanız yeterlidir.

chrome://settings/addresses
chrome://settings/payments
chrome://settings/passwords

İlk komut , adresler , ikincisi Ödemeler son komut ise şifrelerin otomatik olarak kaydedilmesi ile ilgili sayfaları açacaktır. Arkadaşta Ödeme yöntemleri ile Adresler ve daha fazlası kısımlarının anahtarlarını açık konuma getirdiğimde sorun halloldu.

- Windows 10'da Chrome bildirimleri nasıl etkinleştirilir? Burada

- Google chromede dil nasıl değiştirilir Burada

- Google chrome Adres satırında https yada www yok Burada

- Google Chrome Misafir modunda başlasın Burada

- Google Chrome Şifre kaydedilsinmi diye sormuyor Burada

- Chrome ile Microsofttan direkt Windows 10 ISO su indir Burada

- Google Chrome şifrelerini dışa veya içe aktaralım Burada


3 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha