Zip dosyalarındaki Arşiv Bozuk hatası ve çözümü


Açılmayan zip dosyası nasıl onarılır
Zip dosya arşiv biçimi en çok kullanılan sıkıştırma format türlerinden biridir ve windows tarafından ek bir yazılım kurulmasına gerek olmadan desteklenmektedir. Büyük boyutlu dosyaları arşive ekle diyerek


zip formatına dönüştürürseniz Upload etmede büyük kolaylık sağlar çünkü boyutu duruma göre %30-50 oranında azalmaktadır. bazen eski USB belleğinizin veya DVD diskin içerisinde bulduğunuz ve sizce değerli olan bir ZIP arşivini açmaya çalıştığınızda hata iletisi alabilirsiniz. Bu durum genellikle ilgili dosya eski bir disketten veya okuma hataları olan bir CD/DVD medyasından kopyalanmışsa yada dosya indirilirken internet kesilmeleri sebebi ile tamamlanamamışsa meydana gelir. Piyasada zip dosyalarının tamiri için bazı araçlar bulunmasına rağmen bunların hemen hemen tamamına yakını ücretlidir aşağıdaki makalemizde zip dosyalarını kurtaran ücretsiz bir uygulama tanıtacağız.

Zip dosyası açılmıyor

DataNumen Zip Repair ile açılmayan zip dosyalarını kurtarın

DataNumen Zip Repair yazılımı kişisel kullanım için ücretsizdir.Programı Sayfa sonundaki indirme linkinden edinin , bence portablesi olsa daha iyi olurdu lakin kurulumlu yapmışlar. masaüstündeki ikonuna çift tıklayıp çalıştırın karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Data numan zip repair ilk ekran

Üstteki ekranda "Continue Personal, Non Commercial use" butonuna tıklayın. Yazılım arayüzünde İlk boşluk tamir edilecek zip dosyasının seçilmesini sağlayan bir buton ile sonlanır , ikinci boşluk ise onarım tamamlandıktan sonra zip dosyasının çıkartılacağı yeri belirlememiz içindir özetle Tüm süreç sadece iki adım gerektiriyor: bir zip dosyası seçin ve dosyaları için bir hedef dizin belirleyin , kurtarma işlemini başlatmak için "Start Repair" düğmesine basın. Kurtarma işleminin ilerleme durumunu arayüzde görebilirsiniz.

Data numen zip repair

ZIP dosyası kurtarma yazılımları bozuk olan her zip dosyasını kurtaramayabilir. Burada bizim yaptığımız şey şansımızı denemektir ayrıca kurtarılan verinin belkide sadece birkısmı işimize yarayacaktır , mesela kurtarılan şey bir resim ise belkide sadece %30 u görüntülenebilecektir .... gibi. Ben test amacıyla Bir dosyayı Opera indirmeye başladım ardından internet bağlantısını kestim ve inen geçici dosyanın uzantısını .zip şekline çevirdim ardından açmaya kalktığımda hata verdi bu sebeple DataNumen Zip Repair yazılımını kullandım ve indirilen dosyaların internet bağlantısını kesmeden önceki miktarını mükemmel şekilde kurtardı.

Data numen zip repair ile zip kurtarma

Batch repair sekmesine geçtiğinizde bozuk birden fazla dosyayı aynı anda kurtarmak için seçenekler olduğunu görürsünüz bunlar vasıtası ile birden fazla zip dosyasını kurtarmayı da deneyebilirsiniz. Yazılım ücretsiz kullanılabilmesi açısından rakiplerinden ayrılmaktadır. Kurulumlu olması dezavantaj olsada kurduğunuz dizindeki klasörü olduğu gibi alıp portable olarak ta kullanabilirsiniz, Portable sürümü sayfa sonundaki linkten edinebilirsiniz dilerseniz Son sürümünü yazılmın Anasayfası ndan indirin ama son sürümde veri kurtarmak için ücret istemektedir. O nedene Tavisye etmem aşağıdaki linkteki sürümü kullanın.

- Sağ tuşa 7-Zip seçenekleri ekleyelim Burada

- Powershell Komutu ile zip dosyası oluşturalım Burada

- 7-Zip ile bir dosyanın HASH değerini bulalım Burada

- Windowsta zip paketine dosya ilavesi Burada

- Her bir dosya veya alt klasör ayrı bir zip dosyası olsun Burada

- Windowsun varsayılan zip özelliğini kapatalım Burada

- Winrar ile her dosyayı ayrı arşiv dosyasına çevirmek Burada

- Winrar çıkartma işleminden sonra arşiv dosyasını silsin Burada


10 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for L. KESKİNKILINÇ
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Emir
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for taba
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for Adnan
  9. Avatar for Velociraptor
  10. Avatar for m.aydmir (TRWE_2012)

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha