Excel veya Word da Pano nasıl temizlenir


Excel veya Word da Pano nasıl temizlenir
Pano (Clipboard) , bilgisayarınızın belleğinde, bir belgeden kesilen veya kopyalanan verileri geçici olarak saklayan özel bir konumdur. Panoya bir şey kaydedildiğinde, pano, siz başka bir şeyi kesip


kopyalayana veya bilgisayardan çıkana kadar bu bilgileri tutar. Office bileşenlerinden Microsoft Excel , word veya PowerPoint kullanıcısı iseniz Pano ile ilgili bazı sıkıntılar yaşamış olabilirsiniz bunlardan en sık karşılaşılanı yeni birşey kopyalayıp yapıştırmaya kalktığınızda eski Kopyalanan bilginin panoda muhafaza edilmiş olması bunun yapıştırılması , birkaç deneme yapsanızda sonuç değişmez , Kopyaladığınız şey Elmadır ama yapıştırdığınız Armut.Kullanıcılar Microsoft Office uygulamalarında Panoyu temizlemek için bir yöntem ararlar fakat nadiren işe yarar bilgilere rastlarlar oysaki aslında çözüm hemen ellerinin altındadır.

Excel, Word ve PowerPoint gibi Microsoft Office uygulamalarında Pano temizliği

Kullanıcılar Office uygulamasında herhangi birşey kopyaladıklarında kolayca erişebilecekleri Panoya kaydedilir pano ya erişmek için sol üst köşedeki dosya menüsünün hemen altında bulunan pano kısmının sağ alt köşesine tıklamanız gerekir.

Excelde Pano

Zamanla pano içeriği dolabilir ve bunu temizleme ihtiyacı oluşabilir hatta Panonuzda çok fazla veri topladığınızda, panonuzun dolu olduğunu belirten bir hata iletisi alabilirsiniz. Panoyu daha etkin bir şekilde kullanabilmek için Panonun dip kısmında bulunan seçenekleri kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Mesela Office panosu simgesini görev çubuğunda gösterebilirsiniz.

Excelde Pano seçenekelri

Office panosunun Görev bölmesinde yeralan herhangi bir bilgiyi tekrar kopyalamadan bulunduğunuz hücreye yapıştırmak için hemen yanındaki aşağı açılır menüyü kullanıp "Yapıştır" demeniz yeterlidir.

Excel pano yapıştır

Office Panosuna 24’e kadar öğe sığar. 25. öğeyi kopyalarsanız Office Panosundaki ilk öğe silinir. Öğeler Office Panosuna eklendikçe Pano görev bölmesinde bir giriş görüntülenir. En yeni giriş her zaman en üste eklenir

Office Panosundaki öğeleri silme

Bir öğenin sağ tarafında bulunan aşağı açılır menüden "Sil" kısmını seçebileceğiniz gibi Pano görev bölmesinde en üst kısımda yeralan "Tümünü temizle" butonuna tıklayarak panoda bulunan herşeyi silebilirsiniz.

Excel panoda tümünü temizle

Pano görev bölmesi, kopyaladığınız veya kestiğiniz birçok görüntüyü veya metni sakladığından tekrarlı işlemlerde zaman tasarrufu sağlar. üstteki anlatım Excelde yapılmış olmasına rağmen aynı işlemler Ms Word ve PowerPoint tede aynen geçerlidir.

- Excel de Ekle ve Sil ikonları silik çözümü Burada

- Excelde klavye yön tuşları çalışmaz oldu Burada

- Office de görüntüleme dili nasıl değiştirilir Burada

- Excel'de satırları birer arayla renklendirme Burada

- Excelde boş hücreleri topluca silelim Burada

- Microsoft Word direkt boş belge ile başlasın Burada

- Açılmayan Microsoft Word dosyasını onaralım Burada


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for TRWE_2012
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for TRWE_2012
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Adnan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha