Word veya Excel belgelerini Google drive ile görüntüleyin


Word veya Excel belgelerini Google drive ile görüntüleyin
Charles Simonyi ve Richard Brodie tarafından geliştirilen ve 1983 yılında piyasaya sürülen Microsoft Word bir kelime işlem programıdır ve yazı yazma amacıyla kullanılır. Ücretli bir uygulama olduğu için


genellikle şirketler tarafından tercih edilmektedir. Son sürümlerde word belgeleri ".docx" uzantısını almaktadır. Microsoft excel ise , Microsoft tarafından geliştirilen bir tablolama Programıdır yazılımın son sürümlerinde excel belge uzantısı ".xlsx" dir. Bu belgeleri görüntüleyebilmek için Normalde Microsoft Office içerisindeki Microsoft word / Excel yazılımının kurulu olması gerekmektedir. Diyelimki Yeni bir Laptop aldınız ve ulaşım araçlarından biri ile iş seyahatine çıktınız aradan birkaç saat geçmeden Patronunuz/şefiniz size çok önemli adı altında bir Microsoft Word / Excel belgesi yolladı , internet bağlantınız var fakat laptop yeni olduğu için henüz içerisinde Office kurulu değil. Böylesi bir durumda herhangi bir Gmail hesabınız varsa Google drive yardımı ile Microsoft Word /Excel belgesini kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Microsoft Word veya Excel belgesini Office kurmadan görüntüleyin

Üstteki senaryoda veya Office kurulu değilken bir excel veya word belgesini açmanız gerektiğinde Gmailiniz olmasa bile hemen bir tane açarak işlem yapabilirsiniz.Google Docs (Dokümanlar) , belgeleri çevrimiçi olarak ücretsiz olarak görüntülemenizi, oluşturmanızı ve düzenlemenizi sağlayan muhtemelen en çok kullanılan çevrimiçi ofis paketidir. Google Dokümanlar çevrimiçi bir hizmet olduğundan, çevrimdışı olarak kullanamazsınız. Google Dokümanlar'ın iyi tarafı , Microsoft Office Word /Excel belgesi dosya biçimi (.docx / .xlsx) ile de uyumlu olmasıdır. Gelelim nasılına:

1. Google Drive web sitesine gidin (Sayfa sonunda) ve Google hesabınızla oturum açın eğer henüz bir Google hesabınız yoksa, bir tane oluşturun.

Google drive a dosya nasıl yüklenir

2. Aşağı açılır ekranda "Dosya Yükleme" kısmını seçin ve Word /Excel dosyasını yükleyin. Yükleme tamamlandıktan sonra ilgili belgeye sağ tıklayın ve Birlikte aç kısmını seçin

a) Word begesi için Google Dökümanları seçin

Google dökümanlar

b) Excel belgesi için ise Google E-Tablolar kısmını seçin

Google E Tablolar

Böylece belgeyi görüntüleyebilecek veya editleyebileceksiniz. herhangi bir Office uygulamasını veya bu belgeleri görüntülemeye yarayan diğer yazılımları yüklemenize gerek yoktur. Eğer Microsoft Word belgelerini sadece görüntülemeniz gerekiyorsa Mağazadan edineceğiniz Doc Viewer isimli uygulama da işinizi görecektir. Aynı şekilde Excel belgeleri için XLS Viewer Free isimli uygulamayı yükleyebilirsiniz.

- Açılmayan Microsoft Word dosyasını onaralım Burada

- Microsoft Word direkt boş belge ile başlasın Burada

- Microsoft Word belgesine filigran ekleyelim Burada

- Excel de Ekle ve Sil ikonları silik çözümü Burada

- Excelde klavye yön tuşları çalışmaz oldu Burada

- Excel büyük - küçük harf değişikliği Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for rumeysa gezer

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha