Açılmayan Bilgisayarı güvenli mod ile başlatın


Açılmayan Bilgisayarı güvenli mod ile başlatın
Laptopumu genelde pilsiz kullanırım , birkaç gün önce Pilini takıp bir süre o şekilde kullanmaya karar verdim , Gel gelelim Anlam veremediğim şekilde pil seviyesi %95 e düştüğünde otomatik doluma geçtiği için


bunu önlemenin bir yolu varmı diye kısa bir araştırma yaptım.Sanırım birçok Marka ve model Lapop pili bir an önce ömrünü tamamlasında kullanıcılar yenisini alsınlar diye bu şekilde pili resmen yokedici bir yöntem seçmişler. Eğer sizdeki pil de %95 te otomatik olarak doluma başlıyorsa ve Donanım üreticisi bu konuda herhangi bir yazılım sunmadıysa yapabileceğiniz birşey yok O pil 2 - 3 senede ömrünü tamamlar. Herneyse Konumuza geri dönecek olursak İnternetten MSI Battery Calibration isimli bir uygulama indirdim (MSI nin kendi sitesinde bulamadım) kurdum yeniden başlatma istedi tamam dedim ve kullanıcı giriş ekranında şifreyi yazdıktan sonra siyah ekranda kalakaldı. En son Kurduğum uygulamayı kaldırmam gerekiyordu bunu da sadece Güvenli kipte yapabilirdim. Açma kapatma düğmesine 10 sn kadar basılı tuttum ve sistem kapandı.

Açılmayan bilgisayarı güvenli kip ile başlatmak için ne yapmak gerekir

1. Sisteminizi Windows kurulum medyası ile başlatın , bunu DVD veya USB bellekten (Parmak bellek) yapabilirsiniz , eğer bir Windows ISO nuz yoksa edinmeniz gerekir sonrasında belleğe veya DVD ye yazdırarak BIOS tan açılışta ilk sıraya alıp bu kurulum medyası ile boot edin. Karşınıza aşağıdaki kurulum ekranı geldiktan sonra klavyenizdeki Windows ve F10 tuşlarına basarak Komut istemini (CMD) açın

Windows kurulum ekranı

Ardından aşağıdaki komutu verin ve enter tuşuna basın

bcdedit /set {default} safeboot minimal

Komutu verdiğinizde "İşlem başarı ile tamamlandı" uyarısı vermesi gerekir.

Sistemi güvenli kipte başlat

2. DVD veya Parmak belleği çıkartıp Sistemi yeniden başlatın , Eğer sorun kurduğunuz yazılımdan veya sürücüden kaynaklanıyor ise sistem güvenli Mod (Güvenli kip) dan başlayacaktır Program ekle kaldıra gidip en son kurduğunuz uygulamayı veya sürücüyü kaldırmayı deneyin . Ben denediğimde Windows Installer ile ilgili bir hata aldım.

Windows Installer hatası

Sanıyorumki Microsoft , Kullanıcı sistemini tamir edemesin diye özel çaba sarfetmiş . Eğer böyle bir hata alıyorsanız Buradaki makalemizde anlattığımız adımları uygulayın. Ben makaledekileri uyguladıktan sonra , son kurduğum "MSI Battery Calibration" uygulamasını kaldırabildim.

Sistem sürekli güvenli kipte başlıyor

Dalgınlıkla sistemi yeniden başlat dediğimde tekrar güvenli Mod (Kip) da başladı, Muhtemelen sizdede aynını yapacaktır .Sırada sistemi normal modda başlatmak için gereken ayarı yapmak kaldı bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1. Güvenli Moda giriş yapın ve Çalıştır ekranına aşağıdaki kodu yapıştırıp ENTER tuşuna basın

msconfig

2. Açılan ekranda Önyükleme sekmesine geçiş yapın ve Güvenli önyükleme kısmındaki tiki kaldırıp Uygula ve Tamam butonlarına tıklayın.

Güvenli mod iptal

Artık sistemi yeniden başlattığınızda Normal olarak açılacaktır. Eğer güvenli moddan kurtulma işini bir komut yardımı ile uygulamak isterseniz aşağıdaki komutu kullanmanız gerekecektir.

bcdedit /deletevalue {current} safeboot

Komut uygulandığında aşağıdaki şekilde "İşlem başarı ile tamamlandı" şeklinde ileti belirmelidir.

Güvenli kipten çık

Üstte Aniden açılmaz olan Windows 10 işletim sisteminde son kurulan yazılım veya sürücünün nasıl kaldırılabileceğini Açıklamaya çalıştık. Umarım Benzeri bir sorun ile karşılaşmazssınız.

- Windows installer güvenli kipte çalışmıyor Burada

- Windows 10 u formatsız tamir edelim (Tamir yüklemesi) Burada

- DISM komut aracı ile Windows 10 tamiri Burada

- Oturum açamadığımız Windows 10 u Onaralım Burada

- Kurtarma ortamı bulunamadı hatası Burada

- Windows ta Başlangıç onarma nasıl yapılır Burada

- Açılmayan bilgisayardaki verileri Live CD yardımı ile kurtaralım Burada

- Açılmayan Bilgisayardan verileri Not defteri ile kurtarmak Burada

- Açılmayan bilgisayardan Windows Ürün anahtarını alalım Burada


11 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha