Android telefonda el feneri nasıl aktif edilir


Android telefonda el feneri
Eski Android modellerinde El feneri özelliği bulunmazdı ve kullanıcılar bunun için uygulama indirip kullanırlardı gel gelelim çok uzunca bir süredir Android modellerinde varsayılan olarak bir el feneri bulunuyor

, Aktif edildiğinde Cep telefonunun arka kısmında bulunan ve resim çekilirken Flash görevi gören ışığı açan bu ikon sayesinde ışıksız bir ortamda yönünüzü bulabilirsiniz. Özellikle Türkiyede sık sık elektrik kesilmeleri gerçekleşir , tam merdivenlerden inerken ışığın sönmesi oldukça kötü bir durumdur ve kontrolsüz atılan bir adım düşmenize sebep olabilir bu nedenle cep telefonunuz yanınızdaysa hemen çıkartıp El fenerini aktif ederek bu durumu sıkıntısız atlatabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir mekandayken elektrik kesilmesi durumlarında yine oldukça işinize yarayacaktır. Gelelim El fenerinin Android telefonlarda nasıl aktif edildiğine.

Android telefonun el feneri nasıl açılır

Aslında bu başlığı açmama vesile olan küçük yeğenimdir daha yeni yeni Cep telefonu kullanmaya başladı ve bana El fenerini nasıl açabileceğini sordu , bende neden açmak istediğini sorunca babasının ışıklar aniden sönünce cep telefonunun el fenerini kullandığını ve kendi telefonunda bulamadığını söyledi.

1. Telefonunuzun üst menüsünü aşağıya doğru kaydırıp açın El feneri simgesi olup olmadığını kontrol edin , eğer varsa buraya tıkladığınızda el feneri açılacaktır.

Android telefonda El feneri kapalı

El feneri açık kaldığı sürece simgesi renk değiştirip aktif olduğunu belli edecektir.

Android el feneri Açık

2. El feneri simgesini bulamadıysanız İlgili menüde bulunan kalem simgesine (yada düzenleyi temsil eden simgeye) tıklayın alt kısımda farklı simgeler belirecektir. bunlar arasında el fenerini bulun ve parmağınızla bastırıp yukarıdaki menüye sürükleyip bırakın Böylece el fenerine erişiminiz kolaylaşacaktır.

El Feneri ikonu kayıp

Peki simgeleriniz arasında diyelimki el fenerini hiç bulamadınız yada oldukça eski bir Android sürümünüz var bu gibi durumlarda Google Play store'de bir el feneri uygulaması aramanız gerekecektir. Bunu yaparkende Google playstore arama boşluğuna "FlashLight" yazmanız yeterlidir Buradaki gibi sonuçlar bulacaksınız , yorumlara gözatıp reklam içermeyeni bulursanız kurup deneyebilirsiniz bendeki telefonda el feneri özelliği olduğundan uygulamaları denemedim.

- Telefonu uyandırmak için ekrana çift dokunun Burada

- Akıllı Telefona ikinci bir parmak izi nasıl tanıtılır Burada

- Telefonun durum çubuğunda ağ hızı gösterilsin Burada

- Telefonun Bluetooth sürümü nasıl bulunur Burada

- Android telefonda Numaranızı gizleyin Burada

- Anroid te Uyarlanabilir parlaklık nasıl sıfırlanır Burada

- Android telefonda istediğiniz resmi duvar kağıdı yapın Burada

- Android telefonu USB ye bağlayıp direkt dosya aktarın Burada

- Android 10 da QR kodu ile kablosuz ağı paylaşın Burada

- Android telefonda bir dosya ismi nasıl değiştirilir Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for shampuan
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Merve

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha