Registrydeki yazılım lisans anahtarlarını bulun


Registryden lisans anahtarlarını bulun
Eğer işletim sisteminiz Bozuldu ise veya sizi son derece rahatsız eden hatalar içeriyorsa temiz bir format atmanız sistemi rahatlatacaktır, işi gereği birçok yazılım kullanmak durumunda olan kişiler tek tek


yazılım lisans anahtarlarını girmek zorundadırlar işte sıkıntı da tam bu noktada başlar tek tek emaillerden veya hernereye kaydedildiyse lisans anahtarlarının bulunması icabeder peki ama ya yanlışlıkla emaili sildiyseniz veya anahtarları yazdığınız dosya kazara çöpe gittiyse veya bulamıyorsanız ? Yada bir bilgisayar teknik servis çalışanısınız ve bir Müşteri bilgisayarını sıfırlayacaksınız , müşteriye kurulu yazılımların şifrelerini sormanız oldukça kaba bir davranış olacaktır. Müşterilerden bazıları,temiz format atarsak şu yazılım da gidermi vakti zamanında bir tanıdık kurmuştu lisans anahtarını bulmama imkan yok derler işte bu ve benzeri durumlar için küçük bir yazılımdan faydalanabilirsiniz ismi "LicenseCrawler"

LicenseCrawler yazılımı nasıl kullanılır

LicenseCrawler hem kurulumlusu hemde Portablesi olan bir uygulamadır. Photoshop,VMWare , Office , Windows ürün anahtarı dahil sisteminizde kurulu olan tüm yazılımların lisans anahtarlarını bulduğunu iddia etmektedir. Yaptığım taramada sistemimde kurulu olan 19 yazılımın lisans anahtarlarını buldu , Kullanımına gelirsek ;

1. Sayfa sonundaki linkten yazılımı indirin ve zipten çıkartıp çalıştırın,karşınıza ilk gelecek pencerede dip kısımda size bir rakama basmanız istenecektir bu rakam yazılımı her çalıştırdığınızda farklı olabilmektedir.

License Crawler ilk ekran

2. Rakamı tuşlayıp yazılım arayüzünün açılmasını sağlayın ve yeni açılan arayüzde sadece search butonuna tıklayın herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok.

License Crawler arayuzu

3. Arama butonuna bastığınız anda karşınıza bir reklam popup u (Penceresi) gelecektir. Bu geri sayım sayacı olan ve genellikle 15 sn sonra kendiliğinden kaybolan bir pencere olduğu için hiçbir tuşa basmayın sadece bekleyin zaten yazılım arka planda registry de lisans anahtarlarını aramaya başlamıştır bile. Aşağıda örnek reklam penceresi verilmiştir.

License Crawler reklam

1-2 dk sonunda yazılım arayüzünde bulduğu lisansların tamamı sıralanacaktır. Bunları dışa aktarmak için File menüsünden "Save" butonuna tıklamanız yeterlidir.

License Crawler dışa aktar

Dilerseniz bu dosyayı şifreli olarak ta saklayabillirsiniz bunun için ise yine File - Save Encrypted dedikten sonra açılan boşluğa kendinizce bir şifre giriniz. Yazılım kişisel kullanım için ücretsizdir Kurulumsuz (Portable) sürümünün de sunulması kullanım kolaylığı ve USB belleket taşınabilme Pratikliği sağlamaktadır.

- Windows 10 , 8.1 ve 8 kurmak için genel ürün anahtarları Burada

- Açılmayan bilgisayardan Windows Ürün anahtarını alalım Burada

- BIOS a gömülü Windows 10/8.1 ürün anahtarını bulalım Burada

- Windows lisans anahtarınızı kolayca görüntüleyin Burada

- Bir komutla Windows 10 ürün anahtarımızı bulalım Burada

- Windows 10 ürün anahtarını değiştirelim Burada

- Microsoft Office ürün anahtarı nasıl değiştirilir Burada

- Windows ürün anahtarını yazılım kullanmadan bulun Burada

- Windows lisans çeşitleri nelerdir Burada


10 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha