Kaspersky ayarları nasıl yedeklenir ve geri yüklenir


Kaspersky ayarlarını yedekle geri yükle
Birkaç yıldır Kaspersky Antivirüs yazılımının Ücretsiz (Free) olanını kullanıyorum ve bilgisayarımda Photoshop, EasyPhp gibi yazılımlar çaıştırmak zorumda olduğumdan bunları kaspersky sürekli taramasın


diye beyaz listeye ekliyorum. tavsiyem birçok dosyası olan ve sık kullandığınız yazılımları beyaz listeye eklemenizdir. Ayarlarım bununla da bitmiyor , Kriptolu bağlantıları taramaması için gerekli ayarı yapıyorum ardından eve bilgi yollamayacak şekilde yapılandırıyorum, Gelişmiş temizleme teknolojisi İşlemcileri yorduğundan devre dışı bırakıyorum vs. Tüm bu ayarları yaptıktan sonra Microsoft yeni Windows 10 sürümü çıkartınca tekrar temiz format atıp aynı ayarları yapmak yerine aldığım ayarlar yedeğini geri yüklüyorum. Onlarca bilgisayarı olan bir ağda defalarca aynı ayarları yapmak zorunda kalmamanız için kaspersky, ayarları yedekleme ve içe aktarma seçeneğini sunmuş aşağıdaki yazımızda nasılını açıklamaya çaışacağız.

1. Kaspersy Antivirüs ayarları nasıl yadeklenir

Kaspersky ücretsiz sürümünü eskiden Türkçe sunardı lakin artık sadece belirli dillerde indirme şansınız var ve bu diller arasında da Türkçe yok bu sebepledirki anlatım ingilizce kaspersky üzerinden yapılmıştır.

1. Saatin yanında bulunan Kaspersky ikonuna çift tıklayın ve açılan arayüzde sol altta bulunan dişli çark ikonuna tıklayın.

Kaspersky ayarlar dişli çarkı

2. Yeni açılan arayüzde "Manage Settings" (Ayarları Yönet) kısmına tıkladığınızda yeni açılacak sayfada Export (Dışa aktar) ve Import (içe Aktar) özelliklerinin yeraldığını göreceksiniz.

kaspersky export - Import özelliği

Önce export kısmına tıklayın ve uzantısı .cfg olan dosyaya bir isim verin , ben genellikle tarih atarak isimlendiriyorum. Son olarak kaydet butonuna tıklayıp tüm kaspersky ayarlarınızı yedekleyebilirsiniz.

Kaspersky ayarları dışa aktar

2. Kaspersy Antivirüs ayarları nasıl geri yüklenir

Herhangi bir şekilde kaspersky ayarları bozulursa , mesela geçenlerde bir arkadaşın Annesinin bilgisayarı web sitelerine bağlanamaz olmuştu ve arkadaşta kaspersky kullandığı için bir yedek alıp annesinin bilgisayarında geri yüklemesini tavsiye etmiştim , anında sorun çözüldü, ilaveten birden fazla bilgisayarınız var ve hepsinde aynı ayarları uygulamak istiyorsanız birkez yedek alıp daha sonra bu yedeği her bilgisayarda Import (içe aktar) edip aynı ayarların geçerli olmasını sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için ; Kaspersky arayüzündeyken Sol alttaki dişli çarka tıklayıp açılan ekranda Manage settings dedikten sonra Import butonu ile yedeği geri yükleyebilirisiniz.

Kaspersky içe aktarma uyarısı

Yedeği seçtikten sonra ayarların üzerine yazılsınmı diyen bir uyarı penceresi belirecek ve sizden onay isteyecektir. (Üstteki resim) YES diyerek onaylayın,  işlem bukadar.

- Kaspersky ücretsiz Antivirüs sürümü indirime sunuldu Burada

- Kaspersky ve internet bağlantı sorunları Burada

- Kaspersky normal yöntemle kaldırılamıyor Burada

- Kaspersky 2019 Ücretsiz sürüm ayarları Burada

- Avast ücretsiz sürümünü minimum şekilde kuralım Burada

- Bitdefender Ücretsiz antivirüs sürümü incelemesi Burada

- Windows 10 güvenlik uygulaması nasıl sıfırlanır Burada

- Bir tıkla windows defendere dışlama ekleyelim Burada

- Güvenle kullanabileceğiniz Ücretsiz Antivirüsler Burada

- Windows 10 da defender ayarları kısayolu oluşturalım Burada


3 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Bahar
  3. Avatar for Hüseyin By

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha