Microsoft Edge'de Dikey Sekmeler özelliğini aktif edin


Edge Dikey Sekmeler özelliğini aç yada kapat
Microsoft, Chromium Edge sürüm 88 ve sonraki sürümlerine Dikey Sekmeler adlı yeni bir özellik ekledi . Yeni Dikey Sekmeler özelliği aşamalı olarak kullanıma sunulduğundan bazı ülke kullanıcıları Chromium


edge sürümünü yükseltince varsayılan olarak yeni özelliği kullanmaya başlarken bazı ülkelerde ise , kullanıcılar tarafından Denemeler kısmından aktif edildikten sonra kullanılabilmektedir. Önümüzdeki günlerde Dikey Sekmeler özelliği tüm Microsoft Edge kullanıcılarına sunulacaktır. Dikey Sekmeler özelliği, sekme çubuğunu Chromium Edge tarayıcısında üst başlık çubuğundan sol kenar çubuğuna taşır. Bu nedenle özellik, sekmeleri yatay konumdan dikey konuma taşıdığı için ; Dikey sekmeler olarak biliniyor.Bu özellik ile çok sayıda sekme ile çalışanlar ve geniş ekranlı monitör sahipleri sekmeleri daha kolay yönetebilecektir.

Edge dikey sekmler öngörünümü

Microsoft Dikey sekmeler özelliğini aktif edin

Microsoft Edge tarayıcısında Dikey Sekmeler özelliğini aldıysanız ancak beğenmeyip devre dışı bırakmak veya kaldırmak istiyorsanız yada bu özelliği almadıysanız ve şu anda Microsoft Edge tarayıcısında Dikey Sekmeler özelliğini etkinleştirmek istiyorsanız sırası ile aşağıdaki adımları takip ediniz.

1. Microsoft Edge web tarayıcısını açın ve adres çubuğuna aşağıdaki kodu yapıştırıp enter tuşuna basın.

edge://flags/

2. Açılan sayfada Arama kutusuna Vertical yazın. ve çıkan Vertical Tabs yazısının sağında bulunan aşağı açılır menüden Enabled kısmını seçin böylece Dikey Sekmeler özelliğini etkinleştirmiş olacaksınız.

Edge dikey sekmeyi aktif edin

Etkinleştirildiğinde, başlık çubuğunun en sol tarafında Dikey Sekmeler ikonunu göreceksiniz. buraya tıkladığınızda Sekmeler, üst başlık çubuğundan sol kenar çubuğuna taşınacaktır. Alternatif olarak, başlık çubuklarından birine sağ tıklayıp "Dikey sekmeleri aç" seçeneğini seçebilirsiniz .

Microsoft edge de dikey sekmeleri aç

Dikey Sekmeler kenar çubuğunun fare ile üzerine gidildiğinde genişlemektedir. Dikey Sekmeler kenar çubuğunun sol üst kısmında bulunan "Dikey sekmeleri kapat" ikonu ile üst sekme çubuğunu geri yükleyebilirsiniz.

Microsoft EDGE dikey sekmeleri kapatın

Microsoft Dikey sekmeler özelliğini devre dışı bırakın

Dikey Sekmeler özelliğini kullandınız ve hoşunuza gitmediyse devre dışı bırakabilirsiniz, bunun için Üstteki ikinci adımda aşağı açılır menüyü kullanarak "Disabled" kısmını seçin ve son olarak sağ alt köşede beliren Yeniden başlat butonunu kullanarak , Microsoft Chromium tabanlı EDGE tarayıcısını yeniden başlatın.

Not: Ctrl + T, Ctrl + W, vb. Gibi klavye kısayol tuşları Dikey Sekmeler kenar çubuğu içinde geçerlidir.

- Microsoft EDGE ile tam sayfa ekran görüntüsü alın Burada

- Microsoft Edge de InPrivate modunu yasaklayın Burada

- Chromium EDGE de arama motoru Google olsun Burada

- Microsoft Edge Chromium nasıl sıfırlanır Burada

- Chromium EDGE herzaman gizli modda başlasın Burada

- Microsoft EDGE yi bloklayın Burada

- Edge Chromium un dilini değiştirelim Burada

- Chromium Edge kapanırken Gözatma verilerini temizlesin Burada

- Cromium Edge de İnternet Explorer Modunu etkinleştirin Burada

- Microsoft EDGE ye Chrome eklentilerini yükleyin Burada

- Microsoft Edge'ye yeni profil Eklemeyi yasaklayın Burada

- Microsoft Edge ile indirme (Download) Yapılmasın Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for esatiz
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Ada

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha