VLC Media Player ile kolayca video Kesin


VLC Media Player ile video kes
VLC medya player şu an piyasadaki en iyi video oynatma yazılımlarından biridir. Birçok Formattaki video dosyalarını sorunsuz bir şekilde yürütebilir buna ilaveten VLC yi bir müzik çalar (Mp3 çalıcı) olarak

ta kullanabilirsiniz. Bu konudaki makalelerimize sayfa sonundaki linklerden ulaşabilirsiniz. Bazen Bir videonun sadece belirli bir bölümünü kesmeniz gerekebilir mesela filim içerisinde geçen birkaç dakikalık bölümü oluşturduğunuz bir video klibe eklemek isteyebilir veya bir Filmi ortadan ikiye bölmeniz gerekebilir , Videoları bölümlere ayırabilmeniz için Video dosya formatına göre bir video editleme yazılımı indirmeniz gerekmektedir halbuki eğer Video oynatıcı olarak VLC medya player kullanıyorsanız herhangi bir ek yazılıma gerek kalmadan istediğiniz formattaki videoyu istediğiniz şekilde kesip bölümlere ayırabilirsiniz.

VLC medya Oynatıcısı ile Videoları istediğiniz gibi bölümlere ayırın

Hem kurulumlusu hemde kurulumsuzu (portable) bulunan Uygulama gelişmiş video düzenleme yazılımı değildir fakat rahatlıkla basit Video düzenleme işlemlerinde kullanılabilir mesela VLC ile Bluray ripleyebilir , bir video formatını dönüştürebilir, videodaki ses dosyasını alabilir veya bozuk video dosyalarını onarabilirsiniz. Tüm bunların yanında Video dosyalarını kesmek için de kullanılabilir işte nasılı.

1. VLC oynatıcısı ile kesmek istediğiniz video dosyasını açın ve üst menüden Görünüm - Gelişmiş Denetimler kısmına tıklayın, Videonun alt kısmında kırmızı bir kayıt butonu belirecektir.

VLC ile video kaydet

2. Videonun hangi Bölümünden kesecekseniz Puse (Dondur) butonu ile videoyu orada durdurun ardından Kayıt butonuna tıklayıp (1) videonun alacağınız (keseceğiniz) yeri bitinceye kadar play butonuna basıp oynamasını sağlayın ve tekrar Kırmızı kayıt butonuna basıp kaydı durdurun (2) bunu yaparken ileri sardırmayın.

vlc medya player ile video kes

Kayıt butonuna ikinci kez bastığınız anda izlediğiniz kadarki video bölümü anında Videolar klasörünüze kaydolacaktır. Videolar klasörünü aşağıdaki kodu çalıştır penceresinden vererek te açabilirsiniz.

%UserProfile%\videos

NOT: Filmin keseceğiniz yerin 5 sn öncesinden ve bitiş yerini de 5 sn geçince kayıt butonuna basmanızı tavsiye ederim. Tam yerinden kesmiyor. VLC medya Playerin Video kesmek için kodlanmış yazılımlardan farkı , seçtiğiniz bölümü kaydetmesidir bunu yaparken Videonun orjinal boyutlarına sadık kalıyor mesela 1080p bir videoyu keserseniz ilgili bölümde aynı boyutlarda ve kalitede oluyor. Fakat Mkv bir filmi böldüğümde kesilen kısım Mp4 formatında oldu diğerinde .ts uzantılı oldu.

- VLC Playeri Müzik çalar olarak kullanın Burada

- VLC medya player ile video formatı dönüştürme Burada

- VLC Media Player kullanarak Videodan sesi alalım Burada

- VLC ile DVD veya BluRay ripleyelim Burada

- VLC media playeri ekran yakalama yazılımı olarak kullanalım Burada

- VLC Medya oynatıcısı ile videodan resim alalım Burada

- Vlc medya oynatıcısında Chromecast kullanımı Burada

- VLC nin son kullanılan medyaları aç özelliğini kapatalım Burada

- VLC Media Pleyer ile bozuk video dosyalarını onarın Burada


10 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha