Windows 10 sistem Kurtarma ISO'su nasıl oluşturulur


Windows 10 sistem Kurtarma ISO su
Sistem onarım diski, Windows 7 li günlerinden beri kullanılan ve Windows Düzgün başlamadığında sorunları gidermek için kullanabileceğiniz araçları içeren önyüklenebilir (boot lu) bir CD / DVD'dir. Bu sistem onarım

diski ile eğer oluşturduysanız sistem yedeğinizi de geri yükleyebilirsiniz. Elbette Sistem onarım medyası türünü seçerken göz önünde bulundurulması gereken bazı hususlar vardır mesela ; Bilgisayarınız USB'den önyükleme yapamıyorsa, CD/DVD tabanlı sistem onarım diskine ihtiyacınız olacaktır. Gel gelelim eğer Elinizde bir Sistem kurtarma ISO su bulunursa bunu dilediğiniz zaman USB belleğe yada CD veya DVD ye yazdırabilir veya ISO dan boot etme yöntemini kullanabilirsiniz.

AOMEI backupper yazılımı ile Sistem Onarım ISO su oluşturun

Daha önceki makalelerimizden birinde küçük portable bir yazılım yardımı ile sistem onarım ISO su oluşturmayı açıklamıştık (Sayfa sonundaki linklerin arasında bulabilirsiniz), gel gelelim nedense bazı arkadaşlar yapamamışlar , oysa ben bugün yine denediğimde sorunsuz bir şekilde Windows 10 Son sürüm Sistem Onarım ISO dosyasını oluşturabildim , herneyse alternatif yöntem arayanlar için bu makalemizde AOMEI Backupper yazılım ile sistem onarım ISO su oluşturmayı açıklamaya çalışacağız.

1. Sayfa sonundaki indirme linkinden AOMEI backupper standart yazılımını indirin ardından ileri ileri diyerek kurulumu tamamlayın.

Aomei backupper ilk kurulum ekranı

2. Yazılım arayüzü açıldıktan sonra Araçlar ve Başlatılabilir ortam oluştur kısımlarını seçin ve ileri butonunu kullanın.

Başlatılabilir araçlar Oluştur

3. Sonraki ekranda Linux tabanlı veya Windows PE tabanlı açılış diski oluştur seçeneklerinden birtanesini seçin.

Windows PE tabanlı açılış diski

4. Bir sonraki ekranda UEFI veya Eski tarz BIOS a göre (MBR) başlatma seçeneklerinden uygun olanını seçin ben UEFI kullanmadığım için diğerini seçtim. Burada yeralan internet üzerinden WinPe oluşturma ortamını indir kısmına tik atmadığımda açılışta bir hata verdi fakat devam etti ve arayüz geldi, tercih size kalmış.

MBR başlatma diski oluştur

5. Sonraki ekranda ISO dosyası olarak dışa aktar seçeneğini işaretleyin ve Gözat butonu ile ISO nun nerede oluşturulması gerektiğini belirleyin son olarak İleri butonuna tıklayın.

Aomei başlatılabilir ortamı seç

6. Win PE uygulamasının daha uyumlu çalışmasını sağlamak için algılanan şu aygıtlar PE üzerine eklenebilir. Kısmında herhangi birşeyi ellemedim ve Tamam butonuna tıkladım.

Win Pe ye eklenen aygıtlar

7. Üstteki ekranda Tamam butonuna bastığınızda aşağıdaki gibi Başlatılabilir ortam oluşturma ilerleme penceresi açılacak ve tamamlanan işlemleri gösterecektir.

Başlatılabilir ortam oluştur

İşlemler tamamlandığında 5. Adımda belirttiğiniz yere bir ISO dosyası oluşacaktır. Ardından bunu bir belleğe yazdırıp (Mesela ventoy ile) sistemi bu bellekten başlatırsanız açılmayan windows üzerinde dosyaları kopyalama yedeği geri yükleme... gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

- Windows sistem onarım iso dosyası oluşturun Burada

- Ventoy uygulaması ile kolayca Multiboot USB hazırlayın Burada

- Windows 7 Sistem onarım USB si oluşturalım Burada

- Windows 10 da Kurtarma sürücüsü oluşturalım Burada

- Laptoplarda Recovery (kurtarma) klavye kısayolları Burada

- Kurtarma ortamı bulunamadı hatası Burada

- Windowsta Kurtarma dizini nasıl oluşturulur Burada

- Kurtarma dizini (Recovery partititon) oluşturalım Burada

- Antivirüs kurtarma Cd leri indirme linkleri Burada

- Windows ta Başlangıç onarma nasıl yapılır Burada

- Açılmayan Bilgisayardan verileri Not defteri ile kurtarmak Burada

- DISM komut aracı ile Windows 10 tamiri Burada


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for cankus
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Erhan
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Kaan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha