Görev çubuğundaki hava durumu ikonu nasıl silinir


Görev çubuğundaki Haberler ve ilgi alanları ikonunu sil
Eğer windows 10 a en son güncellemeyi kurduysanız görev çubuğunda bir hava durumu ikonu belirmiştir. Yazısı bile bulanık olan ve ikon tasarımı oldukça acemice görünen bu rahatsız edici şey nedir kısaca


biraz ondan bahsedelim, ilk başta bir hava durumu Gadgetine benzeyen bu şey , görev çubuğunuzda bulunan ve haber başlıklarına, hava durumu bilgilerine, izleme listelerine ve spor güncellemelerine erişmenizi sağlayan bir haber beslemesidir. Windows 7 de bulunan Gadget leri anlamsız bir şekilde kaldıran Microsoft şimdi dolambaçlı yollardan aynı işi farklı şekillerde yapmaya çalışıyor halbuki gadgedler güvensiz yalanını ortaya atmasalar şimdi bukadar kıvırmaya gerek kalmayacak ve Game barda Gatget kullanıp kendi kendilerini yalanlamayacaklardı.

Haberler ve ilgi alanı ikonu

Görev çubuğundaki Haberler ve ilgi alanları ikonunu nasıl kaldırılır

Eğer görev çubuğunuzda tuhaf görünümlü bir hava durumu ikonu belirdiyse bunu kaldırması oldukça kolay bunun için sırası ile aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

1. Görev çubuğuna sağ tıklayın ve yukarıya açılan menüden "Haberler ve ilgi alanları" kısmını seçin ve son olarak kapat kısmına tıklayın , Görev çubuğundaki o tuhaf hava durumu ikonu kaybolacaktır.

Görev çubuğunda haberler ve ilgi alanları olmasın

2. Eğer Haber ve ilgi alanları özelliğini registry üzerinden kapatmak istiyorsanız bu durumda aşağıdaki registry anahtarına gidin.

HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Feeds

Sağ tarafta yeralan "ShellFeedsTaskbarViewMode" anahtarına çift tıklayıp açın ve içerisindeki değeri "2" yapın böylece görev çubuğundaki Haberler ve İlgi alanları ikonunu kaldırmış olacaksınız.

Görev çubuğunda hava durumu ikonu olmasın

Aynı işlemi sürekli registryden yapmak yerine bir tıkla gerçekleştirmek istiyorsanız sayfa sonunda sizler için kodladığımız Vbscript inden faydalanabilirsiniz. Zipten çıkartıp çalıştırdığınızda görev çubuğunda hava durumu ikonu varsa bunu kaldıracak yoksa bu ikonu aktif edecektir.

Görev çubuğundaki havadurumunu kaldır

Script ikinci kez çalıştırıldığında ise ilk yaptığı işlemin tam tersini yapacağından görev çubuğundaki hava durumu ikonunu hem kaldırmak hemde eklemek için kullanabilirsiniz. Genel olarak değerlendirmek gerekirse Microsoftnun bu yaklaşımının tutacağını düşünmüyorum (Yanılmak herzaman olası) , mesela benim güncellemeden sonra ilk yaptığım şey bunun nasıl kaldırılacağını arşatırmak oldu, işin kötü tarafı üzerine fareyi götürür götürmez açılması saatin oradaki gizlenen bir ikonu tıklamak isteyen kullanıcı imleci bu havadurumu ikonunun üzerinden geçirmek durumunda olduğunda istem dışı açılacak ve rahatsızlık oluşturacaktır.

- Favori websayfalarınızı görev çubuğuna ekleyin Burada

- Edge de sayfayı görev çubuğuna sabitleme Burada

- Bir tıkla Chrome yer imlerini yedekleyip geri yükleyin Burada

- Google chrome Yer işaretleri çubuğunu gizleyelim Burada

- Favori web sayfanızı bir klavye tuşu ile açın Burada

- Windows Görev çubuğu ikonları ortada dursun Burada

- Windows görev çubuğu ikonları gizlenmesin Burada

- Görev çubuğundaki dil simgesi kayboldu Burada

- Görev çubuğu simgelerinde öngörünüm yok Burada

- Windows 10 da Görev çubuğu pozisyonunu değiştirelim Burada

- Windows saati kayboldu Burada


10 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Hüseyinby
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Windows7yisev
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for handsome
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for Antiparazit
  9. Avatar for Velociraptor
  10. Avatar for Erdem Tuna

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha