Ölü piksel tamiri için yazılımlarParlak pixel , ölü piksel , kör nokta , patlak piksel … Adına ne derseniz deyin , LCD monitörlerde görüntüyü sağlıklı şekilde iletemeyen hasarlı noktaları tespit edebilmek için kullanacağınız bir

yazılım DEAD Pixel Buddy . Daha açık bir ifadeyle , LCD monitörler , yapıları ve üretim şartları gereği hasarlı noktalara sahip olabiliyorlar. 17″ lik bir monitörde ortalama olarak 4 milyon pixel olduğunu varsayarsak , hasarlı piksel üzerine denk gelen görüntünün rengini olması gerekenden farklı gösteren veya rengi hiç değişmeyen nokta olarak açıklanabilir. Markaya ve modele göre belli bir sayıya kadar ölü pixeller garantiye giriyor ve monitör yenisiyle değiştiriliyor (3 piksel - 5 piksel gibi) . Satın almadan önce monitörün pixel garantisi olup olmadığını sorabilirsiniz . Ancak şunu da belirtelim , boyutları bir toplu iğne başını geçmeyen pixellerdeki bu tip problemler kolay kolay farkedilmez ve sayıca çok fazla olmadığı müddetçe de bir sorun teşkil etmez. Bu paylaşacağımız programlar tamamen ölü piksel (ölü nokta, dead pixel) olarak adlandırılan kısmı onarmıyor. Yalnız onarılma ihtilmali var ise ölü noktayı tekrar kullanılabilir bir nokta haline getirmeyi amaçlıyor.

Dead Pixel Buddy

Download

Rizone Pixel Repair

Yazılımcının tavisyesi: Programı kullanmadan önce flat LCD ekranınızı iyi temizlemeniz. Yoksa ekrandaki kiri ölü nokta olarak görebilirsiniz. Herhangi bir rahatsızlığınız var ise program test yapar iken ekranınnız çeşitli renklerde yanıp sönecek, o süre içinde ekrana sürekli bakıp kalmayınız.

Download

Not: üstteki yazılımların anasayfaları kapatıldığından linkleri bir download sitesinden verilmiştir

Velociraptor § Mendenn


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha