Windows Fotoğraflar uygulaması ile video kesin


Windows Fotoğraflar uygulaması ile video kes
Video kesme işleminin nasıl zahmetli bir iş olduğunu deneyenler bilir , önce uygun yazılım (tercihen ücretsiz bir tane) aramanız gerekir , ilk defa bu işi yapıyorsanız doğru yazılımı bulmak saatlerinizi


alacaktır , video kesme yazılımı diye indirdiğiniz yazılım bakarsınız Mkv yi desteklemez ama elinizdeki video formatı Mkv olabilir ... ardından yazılımı düzgün şekilde kullanmak için gerekli bilgileri araştırmanız veya bizzat deneyerek keşfetmeniz gerekir , internette yeralan anlatımlar genellikle ilgili yazılımın eski sürümlerine ait olduğundan menüler değişmiştir aradığınız özelliği bulamazssınız. Hepsini halletseniz bu seferde tam istediğiniz yerden kesmeyi gerçekleştirmez ...

Eğer Windows 11 kullanıcısı iseniz bir videoyu kesmek veya bölümlere ayırmak için yazılım aramanıza gerek yoktur. Windows 11'in yerleşik Fotoğraflar uygulamasını kullanarak videonuzu kolayca kesebilir veya bölümlere ayırabilirsiniz. Fotoğraflar uygulaması ile video kesmek veya kırpmanın kulağa tuhaf geldiğinin farkındayım fakat belkide bu iş için tercih edilebilecek kullanımı en kolay yazılımdır. Gelin isterseniz bir örnek üzerinde nasılını görelim.

Fotoğraflar uygulaması ile video nasıl kesilir, kırpılır veya bölümlere ayrılır

1. Kesme işlemi gerçekleştireceğiniz videoyu sağ tıklayın ve Fotoğraflar uygulaması ile aç deyin , denemelerimde video formatının Mp4 veya Mkv olması herhangi birşeyi değiştirmedi , bölme veya kesme işlemlerini sorunsuz gerçekleştirdi.

Fotoğraflar uygulaması ile aç

2. Video , Fotoğraflar uygulaması ile açılacaktır. Üst kısımda yeralan Video kırpma butonuna tıklayın, eğer Fotoğraflar uygulaması tam ekran değilse bu butona ; uygulamanın üst kısmında yeralan üç noktaya tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Fotoğraflar uygulaması edit butonu

Video kırpma ekranına almak için Alternatif olarak Ctrl + E klavye kısayolunu da kullanabilirsiniz. Ekranın altındaki kaydırma çubuklarını kullanarak videonun kırpmak istediğiniz bölümünü seçin. Seçimi yaptıktan sonra ekranın üst kısmında Farklı Kaydet butonu görünecektir.

Fotoğraflar uygulaması filim kes

Kırpılmış video dosyanızı kaydetmek istediğiniz konumu soran ekran açılacaktır, konumu seçip kaydet butonuna tıklayın.

Videoyu farklı kaydet ekranı

Videonun seçtiğiniz kısmı seçtiğiniz konuma kaydedilecektir. İşlemler bukadar , kestiğiniz video Mp4 veya aynı formatta olacak ve büyüklüğü videonun nekadarını bölümlediğinize göre değişecektir. Şahsen ben oldukça Pratik buldum ve artık ek yazılım aramadan bu yöntemi kullanacağım.

- Windowsta ek yazılımsız video Birleştir Burada

- Fotoğraflar uygulaması arka planda çalışmasın Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Kürşat
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Hakkı

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha