Ctrl Alt Del ekranındaki seçenekleri kaldırın


Ctrl Alt Del ekranındaki seçenekleri kaldırın
Windows işletim sisteminde bir program yanıt vermeyip donduğunda veya sistem tepki vermediğinde, kullanıcı sistemin kontrolünü yeniden kazanmak için Ctrl-Alt-Del tuş kombinasyonunu kullanır, böylece


karşısına gelen ekranda "Yanıt vermeyen" uygulamayı sonlandırmasına veya bu işe yaramazsa sistemi yeniden başlatmasına olanak tanıyan seçeneklere erişebilecektir. Bilgisayarınızın UEFI veya BIOS'undaysanız yada bilgisayarınız açılırken Windows'u başlatmayı henüz tamamlamadıysa Ctrl + Alt + Del tuşuna bir kez basarsanız bilgisayarınız anında yeniden başlar.

Ctrl Alt Del klavye kısayolu

Ctrl + Alt + Delete ekranı ne için kullanılır

Kilitle : Bu seçeneğe tıklamak veya dokunmak Windows u kilitler, böylece siz yokken başka hiçbir kullanıcı hesabınıza erişemez.

Kullanıcı değiştir : Bu seçenek, başka bir kullanıcı hesabını kullanarak Windows' a oturum açmanızı sağlar.

Oturumu kapat : Bu seçenek, kullanıcı hesabınızdan çıkış yapmanızı sağlar ve açmış olduğunuz tüm programları ve pencereleri kapatır.

Görev Yöneticisi : Bu Butona tıkladığınızda Windows görev yöneticisi açılır ve böylece uygulamaları, işlemleri ve hizmetleri yönetebilirsiniz.

Parola değiştir : Bu seçenek yalnızca Windows ta çevrimdışı bir yerel hesap kullanıyorsanız gösterilir ve kullanıcı şifrenizi değiştirmenize olanak tanır. Bu seçeneği unutulmuş bir şifreyi sıfırlamak için kullanamazsınız.

Üsttekilere ilaveten Ctrl + Alt + Del ekranının sağ alt köşesinde, İnternet , Erişilebilirlik ve Aç/Kapat butonları yeralmaktadır. Erişilebilirlik butonu ile ; Büyüteç, Ekran Klavyesi veya Yapışkan Tuşlar gibi özelliklere erişebilirsiniz. İnternet : Kablosuz ağlara bağlanmanızı veya bağlantıyı kesmenizi sağlar.

Ctrl Alt Del ekranı

Ctrl + Alt + Delete ekranındaki seçenekleri kaldırın veya ilave edin

Eğer herhangi bir sebeple Ctrl + Alt + Del erkanındaki özellikleri kaldırmak istiyorsanız Yerel grup ilkesi düzenleyicisini veya bunların ilgili registry kayıtlarını tespit edip kullanmanız gerekir. işinizi kolaylaştırmak içinbir Vbscript kodladık , çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir arayüz gelecektir.

Ctrl +Alt + Del ekranını Vbscript ile düzenleyin

Mesela Kilitle özelliğini kaldırmak istiyorsanız boşluğa "1" yazmanız ve Tamam butonuna tıklamanız yeterlidir, ardından ; Kilitle özelliği kaldırıldı diyen bir Pencere gelecektir ve Ctrl + Alt + Del klavye kombinasyonunu kullandığınızda ilgili ekrandaki Kilitle özelliğinin olmadığını göreceksiniz.

kilitle kaldırıldı

Arayüzde verilmiş olan seçeneklerden dilediğinizi kullanıp Ctrl + Alt + Del ekranını düzenleyebilirsiniz ilaveten ekrandaki tüm özellikleri kaldırabilir veya hepsini varsayılan haline geri de döndürebilirsiniz.

- Her açılışta Ctrl Alt Del sorunu Burada

- Güvenli oturum açma nasıl Etkinleştirilir veya iptal edilir Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Kemal

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha