Microsoft Paint te Koyu tema nasıl aktif edilir


Microsoft Paint te Koyu tema nasıl aktif edilir
Gençler arasında oldukça popüler olan Koyu , karanlık veya siyah tema desteği nihayet Paint uygulamasına da geldi. Microsoft, Windows Insider Programının Dev veya Canary Kanalına kayıtlı bir cihazınız


varsa artık Paint uygulamasını karanlık modda kullanabileceğinizi resmen duyurdu. Şahsen bugüne kadar photoshop dahil hiçbir yazılımda veya Windows'un hiçbir sürümünde karanlık tema kullanmadım. lakin elbette tercih meselesidir.

Microsoft Paint in bu yeni sürümü , sistem renk tercihine göre tema rengini değiştirecektir fakat , sistem konfigürasyonundan bağımsız olarak her zaman Paint ayarlarından aydınlık temadan koyu temaya ve tersi yönde geçiş yapabilirsiniz.

Microsoft paint'te siyah (karanlık veya koyu) temaya nasıl geçilir

1. sayfa sonundaki linkten Microsoft Paint uygulamasını indirip zipten çıkartın.

2. msixbundle uzantılı dosyayı çalıştırıp mevcut paint uygulamanızı güncelleyin.

3. Paint uygulamanızı açın ve sağ üst köşede yeralan dişli çark ikonuna tıklayın.

Paint siyah tema

4. Yeni açılacak olan pencerede Koyu temayı seçin , hepsi bukadar. Eğer Windowsta koyu tema kullanıyorsanız Painti çalıştırdığınızda koyu temaya otomatik olarak geçeceğinden herhangi bir tema seçimi yapmanıza gerek yoktur.

Paint koyu tema ayarı

Microsoft paint uygulamasında diğer dikkatimizi çeken yeni özellikler ; yakınlaştırma kontrollerinde iyileştirmeler yapılmış , Yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için , Görünüm - Yakınlaştırma menüsünü kullanabileceğiniz gibi sağ dip kısımda yeralan kaydırma çubuğunu veya hemen onun solunda yeralan aşağı açılır menüden herhangi bir yakınlaştırma yüzdesi seçebilirsiniz. Ayrıca uygulama, yakınlaştırmayı pencere boyutunuza uyacak şekilde optimize eden yeni bir ekrana sığdırma seçeneği sunuyor.

Microsoft Paint'in bu güncellenmiş sürümü, diyalogların erişilebilirliği ve kullanılabilirliği için iyileştirilmiş erişim tuşu ve klavye kısayolu desteği de sunuyor. kendi özel renginizi belirlemek için , renk düzenle penceresini açtıktan sonra ya farenizle bir renk seçerek veya ilgili kodunu girerek rengi belirleyip , özel renkler kısmındaki Artı ikonuna tıklayın.

Microsoft paint e özel renk ilavesi

Böylece kendinize birden fazla özel renk belirleyebilirsiniz. özel renkleri silmek için bir seçenek varsa bile ben göremedim , belkide nihai sürüme eklerler.

- Mspaint komutu çalıştır kutusundan çalışmıyor Burada

- Microsoft Paint eski sürümüne nasıl geri dönülür Burada

- Klasik Microsoft paint programını indir Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Nazlı

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha