Windowsun Sekmeli not defteri incelemesi


Sekmeli not defteri incelemesi
Not Defteri, bilgisayar kullanıcılarının belgeler oluşturmasını sağlayan temel bir metin düzenleme programıdır. Bugün deneme sürümü yayımlanan Not defteri ; Microsoft'un bu yılın başlarında Dosya Gezgini'ne

sekmeler eklemesinden sonra sekmeli bir arayüze sahip ilk yerleşik uygulama olacak.

Aslında Microsoft ilk olarak dört yıl önce Sets adlı bir özellikle tüm Windows 10 uygulamalarında sekmeleri test etti . Bu proje , Not Defteri ve Dosya Gezgini içindeki sekmeler için desteği içeriyordu, ancak Microsoft projeyi iptal etti ve asla Windows 10 kullanıcılarına sunmadı. Sekmeler, kullanıcıya sınırlı bir alanda daha fazla içerik sunmanıza olanak tanır , özellike çok fazla ekran alanı bulunmayan mobil cihazlar için kullanışlıdır. Bunun yanında . Kullanıcının birden fazla sekmeden verileri görüntülemesi/karşılaştırması gerektiğinde birden çok sekmedeki içerik aynı anda görüntülenemeyeceğinden pek kullanışlı değildir fakat bu dezavantaj sekemeleri sürükleyip ayrı birer pencere olarak kullanılarak giderilebilir.

Sekmeli Not defteri

Sekmeli not defterini indirip kullanın

Microsoft, Windows 11 için güncellenmiş bir Not Defteri uygulamasının dağıtımını bugün başlattı. Windows Insider programınına dahil olanlar artık, sekmeli bir kullanıcı arabirimi içeren sürüm numarası 11.2212.33.0 olan yeni bir Not defterini edinebiliyor. sekmeler sayesinde kullanıcılar tek bir Not Defteri penceresinde birden çok dosya oluşturabilir, yönetebilir ve düzenleyebilirler. Not defteri üzerindeki dişli çarka tıklayıp açacağınız ayarlar kısmından.

1. Koyu temaya geçiş yapabilirsiniz.

2. Dosyaların yeni sekmede mi yoksa yeni penceredemi açılacağını ayarlayabilrsiniz.

3. Yazı tipini değiştirebilirsiniz.

Sekmeli not defteri ayarı

Eğer sekmelerdeki yazıları karşılaştıracaksanız sekmeleri tutup sürükleyip masaüstüne bırakarak ayrı pencere alarak kullanabilir ve daha sonra tekrar bu sekmeleri sürükleyip not defterinde sekme haline getirebilirsiniz.

Not defteri sekmesini ayrı pencere olarak kullan

Microsoft, sekmeleri yönetmek için yeni klavye kısayollarının yanı sıra, Bir sekmeye yazdığınız yazıya göre otomatik olarak sekme başlığı oluşturmaktadır. Sekmeler Renkli olabilse daha güzel durabilirdi.
Microsoft, uygulamanın nihai sürüm öncesi çalışmalarını kullanırken, kullanıcıların karşılaşabileceği çeşitli sorunlar olabilir. Özellikle bazı klavye kısayollarının çalışmasında sorunlar olabilir. Bu devam eden bir çalışma olduğu için, tüm sorunlar er ya da geç giderilecektir. Yeni sekmeli Not defteri uygulamasını aşağıdaki linkten edinip şimdiden kullanabilirsiniz.

NOT: Eğer Sekmeli Not defterini kurduktan sonra sağ tuştaki yeni metin belgesi özelliği kaybolursa Buradaki yöntemle geri getirebilirsiniz.

- Windows 11 de eski not defterini kullanın Burada

- Not defteri uygulamasında siyah temaya nasıl geçilir Burada

- Not defteri ayarlarını yedekleyin Burada


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for TRWE_2012
  3. Avatar for TEST
  4. Avatar for Velociraptor
  5. Avatar for Kemal
  6. Avatar for Metin

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha