Windows Defender güncellemesini manuel yükleyelim


Defenderi manuel güncelleyin
Windows Defender Windows un varsayılan Antivirüs yazılımıdır ve Deneyimsiz kullanıcılar için Windows 7 ve önceki sürümler için olan Microsoft Security Essentials benzeri bir koruma sağlar


, Windows Defender Windows 7 ve önceki sürümlerde sadece bir casus yazılım temizleyici görevi görmekteydi o sebeple Windows 7 kullanıcılarına defenderi def edin diye bir tavsiyede bulunmuştuk Burada gel gelelim Windows 8 sonrasında Defender'in koruma işlevi gelişti sadece spayware nin yanına virus ve malware koruması da eklendi ve Windows 10 a Threshold 2 güncellemesi ile Windows Defender ile tara seçeneği de eklenmiş oldu böylce kullanıcılar dosyaları normal antivirüslerde olduğu gibi tarayabiliyorlar. Windows 11 de ise defender sistemle entegre bir antivirüs halini aldı.

Defender güncellemelerini Elle (Manuel) yapalım

Windows, Defender güncellemelerini otomatik olarak indirip kuracak şekilde ayarlıdır yani hiçbir müdahale veya ayar gerektirmeden Microsoft serverlarına bağlanıp işlem yapar fakat güncellemeleri Windows Update servisi sayesinde alır , eğer otomatik güncellemeleri herhangi bir sebeple kapatmışsanız Defender güncellemelerini Elle (manuel) yapmanız gerekir.

Eğer Windowsu güvenlik sebebi ile bir internet ağına bağlamadan kullanıyorsanız yada diyelimki onlarca bilgisayarınız var ve bant genişliğinden tasarruf etmek istiyorsunuz , yani her bir bilgisayarın ayrı ayrı güncelleme indirmesini istemiyorsunuz , bu gibi durumlardada Windows Defender güncellemelerini offline yani internete bağlanmadan yapmak durumunda olursunuz bu ve benzeri başka sebepler bu işlemin nasıl yapılacağı bu yazı konumuz.

1. Microsoftun Buradaki Web sayfasını ziyaret edelim.

2. Sağ taraftaki kaydırma çubuğunu aşağıya doğru kaydıralım ve "Manually download the update" başlığını bulalım burada 32 ve 64 bit için Antivirus ve antispyware tanımları bulunur acaba sistemim 32 mi 64 bit mi diye merak ediyorsanız Buradaki yazımıza göz atın

Microsoft Defenderi elle güncelle

Üstteki resimde de görüldüğü üzere sol taraftan işletim sistemimizi seçip 32 bit veya 64 bit olmasına göre linke tıklayıp güncellemeyi indirebiliyoruz , indirilen dosya genelde mpas-fe.exe, mpam-fe.exe, veya mpam-feX64.exe gibi bir isimde olacaktır.

Antimalware definition update

Bunu çift tıklayıp kurulmasını sağlayabiliriz. Üstteki resimde de görüldüğü gibi dosya boyutu 139 Mb tır lakin inen dosya boyutu zamanla artabilir.

- Microsoft defender sürümü nasıl bulunur Burada

- Windows Defenderin İşlemci kullanım yüzdesini ayarlayın Burada

5 Ocak 2016 Tarihli başlık güncellendi


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Enver
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for handsome

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha