Normal laptop ekranınızı Dokunmatik ekrana çevirin


Laptop ekranını dokunmatik hale getirelim
Şu an laptopların ekranlarının büyük çoğunluğu klasik ekrandır , sonraki dönemlerde bunların dokunmatik ekranlıları çıktı , işletim sistemi üreticileri Touchscreen denilen dokunmatik ekrana büyük önem veriyorlar

, trendleri onlar belirlediğine göre anlaşılan yapmak istedikleri şey klavye ve fareyi tarihten silmek , mesela cep telefonlarını ele alırsak bunlarda harici kullanılan bir klavye veya Mouse bulunmuyor fakat hiçkimseninde bir şikayeti yok ve iletişimde hepimizin cebinde birer akıllı telefon var sanırım bilgisayarları da aynen cep telefonlarına benzetmek istiyorlar peki şu an kullanıcıların halihazırda kullandığı ve büyük çoğunluğunun dokunmatik ekranı olmayan laptopların durumu ne olacak ? bu sorunun cevabına günümüz teknolojisinin cevabı gecikmedi

Neonode AirBar ile Window yada Mac Laptop ekranınızı dokunmatik ekrana çevirin

Airbar - dokunmatik ekran yapar

Dokunmatik ekranı olmayan laptop kullanıcıları mevcut laptop ekranlarını veya ellerindeki Laporlarını değiştirmeden Ekranlarını kolaca dokunmatik hale getirebilecekler Airbar isimli tak ve kullan Aygıtı 11.6 - 15.6 inch aralığında olan Laptop ekranları için oldukça pratik bir çözüm sunuyor , ürünü satın aldıktan sonra ( 69 $ ) laptop ekranının dip kısmına tutturuyoruz , ürün zaten manyetik (mıknatıs) olduğundan buraya yapışacaktır , sonrasında Usb portuna takmamız yeterlidir böylece Sensör devreye girecek ve monitör üzerine görünmez bir ışık yayacaktır bu da Kullanıcının dokunma ve hareketlerini algılayacaktır.

Özellikleri:

Birçok dokunmatik ekran fırça ile çalışılmasına müsade etmez oysa Neonode Airbar ile bu mümkün yani resim yapmak istiyorsanız Airbar ile bu mümkün , diğer özelliği işyerinde veya evde eldivenle çalışırken ekrana dokunduğunuzda bu algılanıyor illa da çıplak elle ekrana dokunma zorunluluğunuz yok , normal dokunmatik ekranların sunduğu , kaydırma yakınlaştırma , uzaklaştırma , kısma ... gibi bütün avantajları sunan cihaz Windows 10 ve Windows 8 türevleri ile uyumlu ve etkileşimlidir. aşağıdaki videoda Airbar ı satın almış olup paketinden çıkartıp ilk defa kullanan birinin videosunu görüyorsunuz.

Peki AirBar ı Macbook ile kullanabilirmiyim diye soracak olursanız , resmi olarak bu destek olmamasına rağmen denenebilir , peki benzeri ürünler mevcutmudur . mesela Tv ekranını dokunmatik yapabilirmiyiz derseniz EVET benzeri ürünleri bulmak mümkün mesela , Green Touch , Defi-tech ... Bunları Aliexpress üzerinden almak mümkün , şahsen oldukça pratik buldum , Bu ürün çok önceden duyrulmasına rağmen piyasaya yeni düştü. umarım Türkiyeyede gelir ve yaygınlaşır.


Bir Yorum Var
  1. Avatar for Batuhan Varanlar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha