Windows 11 ve 10 da Aygıtlar ve Yazıcılar kısayolu


Windows 11 ve 10 da Aygıtlar ve Yazıcılar kısayolu
Aygıtlar ve Yazıcılar, bilgisayara bağlı önemli aygıtları gösteren özel bir sistem klasörüdür. Bu klasör ilk olarak Windows 7'de tanıtılmıştı Windows  11 ve 10 klasik Denetim Masası da bu klasör ile birlikte gelir

normal yollardan buraya ulaşmak için ; Aramaya Denetim masası yazalım bulduğu ikona tıklayalım , açılan denetim masası bileşenlerinden "Donanım ve Ses" kısmına tıklayalım ve son olarak Aygıtlar ve yazıcılara tıklayalım

Aygıtlar ve yazıcılar

Aygıtlar ve Yazıcılar klasörü çevre birim aygıtlarınmıza erişmek ve bunları yönetmek için kullanışlı bir arabirim sağlar , aygıtların gelişmiş özelliklerini gösterir ilaveten klasik yazıcı klasörünün yerini almıştır eğer işiniz dolayısı ile sürekli Aygıtlar ve yazıcılar kısmını açmanız gerekiyorsa buraya kolay ulaşım için bir kısayol oluşturabilirsiniz.

1. Aygıtlar ve yazıcılar kısayolu

Aygıtlar ve yazıcılar penceresi açık iken üstteki resimde kırmızı ile işaretlenmiş ikonu fare imleci ile tutup çekerek masaüstüne sürükleyin , bu bilenen en kolay Aygıtlar ve yazıcılar kısayolu oluşturma yöntemidir. Eğer farklı bir yöntem arıyorsanız şu adımları uygulayın :

1. Masaüstüne sağ tıklayalım ve Yeni - kısayol diyelim açılan kısayol oluştur boşluğuna aşağıdaki kodu yapıştıralım

%windir%\explorer.exe shell:::{A8A91A66-3A7D-4424-8D24-04E180695C7A}

sonrasında ileri deyip bir isim verelim "Aygıtlar ve Yazıcılar" ve son butonu ile işlemi sonlandıralım.

Aygıtlar ve yazıcılar kısayolu oluştur

Oluşan ikon Dosya Gezgini ikonu olacaktır ikonu sağ tıklayıp özellikler diyelim ve açılan ekranda simge değiştir kısmına tıklayalım ve Gözat butonunun solunda yeralan boşluğa aşağıdakini yapıştırıp ilgili simgeyi seçelim

%systemroot%\system32\DeviceCenter.dll

Tamam - Uygula - Tamam deyip işlemi sonlandıralım.

Aygıtlar ve yazıcılar simgesi

Böylece ikonumuz Aygıtlar ve yazıcıları temsil eder hale gelecektir. bu adımlarla uğraşmak istemiyorsanız sayfa sonundaki Download linkinden bu kısayolun hazır halini indirebilirsiniz , aynı klasör içerisinde Aygıtlar ve yazıcıları bir tıkla açan birde vbscripti bulunmaktadır.

2. Windows  11 ve 10 da Bu bilgisayara Aygıtlar ve Yazıcıları ekleyin

Eğer bu bilgisayara tıkladığımızda dizinlerin arasında aygıtlar ve yazıcılar ikonu olsun istiyorsanız , sayfa sonundan indireceğimiz dosyanın içerisinde yeralan "reg" klasörü içinde bulunan sistemimizin mimari yapısına uygun olan registry kayıtlarından birini uygulayın neticede aşağıdaki gibi bir görüntü elde edeceksiniz.

Bu bilgisayara aygıtlar ve yazıcılar kısayolu

Eğer burada yeralan Aygıtlar ve yazıcıları varsayılan hale geri döndürmek istersek "varsayilan.reg" kaydını kullanmanız yeterlidir.

- Windosta Dosya ve yazıcı paylaşımını kapatın Burada

- yazıcı yazdrıma sırası nasıl görüntülenir Burada

- Yazıcı yazdırma kuyruğunda biriken işleri temizleyin Burada

15 Temmuz 2017 Tarihli başlık Güncellendi


7 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Hakan
  3. Avatar for Osman
  4. Avatar for Velociraptor
  5. Avatar for Sezer Tahmaz
  6. Avatar for Velociraptor
  7. Avatar for Tarık Alaca

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha