Firefoxta açık olan sekmelerdeki URL leri kopyalama


Firefoxta açık olan sekmelerdeki URL leri kopyalama
Firefox tarayıcısı ile Diyelimki bir konu üstünde çalışıyorsunuz ve en az 20 sekmede oldukça değerli web sayfaları açık vaziyette aniden bir telefon geldi acil çıkmanız gerekiyor , fakat açık olan web sayfalarını

birdaha bulamama endişesi taşıyorsunuz , bilgisayarı öylece açık bırakıp gidemezssiniz çünkü başkaları çalışmalarınızı kurcalayabilir ilaveten gece yarısı tüm ışıklar otomatik olarak kapatılıyor tek tek URL leri kopyalamaya vaktiniz de yok , keşke tüm açık olan sekmelerde yeralan URL leri (Web sayfa adresleri) kolayca kopyalamanın bir yolu olsa diye düşündünüz , bu konuda çıkartılmış eklentiler (plugin) mevcut olmasına rağmen işyeri bilgisayarına kısıtlamalardan dolayı zaten kurulamadığından bu da işinize yaramaz.

Firefox ta tüm açık sekme URL lerini eklentisiz kopyalama

1. Firefoxtaki hamburger menüye tıklayalım ve aşağı açılır menüden seçeneklere tıklayalım

firefox seçenekelr

2. Genel sekmesi altında "Giriş sayfası kısmında" herhangi bir URL varmı kontrol edelim ve bunu kaybetmek istemiyorsak bir yere not alalım zaten hatırlayacağınız birşey ise bir işlem yapmanıza gerek yok

firefox giriş sayfası

3. Genel sekmesi altındaki "Geçerli Sayfaları Kullan" butonuna tıkladığımızda Otomatik olarak O anda açık olan sekmelerdeki bütün URL leri giriş sayfası boşluğuna kopyalayacaktır.

Firefox ta geçerli sayfaları kullan

4. Giriş sayfası kısmındaki boşlukta yeralan bütün URL leri seçelim ve klavyemizdeki Ctrl + C tuşlarına basıp kopyalayalım , NOT: Kopyalamayı kolayca yapabilmek için ilk URL nin en başına tıklayalım , klavyemizdeki Shift tuşuna basılı vaziyette End tuşuna basalım , böylece tüm URL leri seçecektir.

Firefox URL ler not defterinde

5. Bir Not defteri veya WordPAd sayfası açıp panoya kopyaladığımız bütün URL leri buraya yapıştıralım , eğer not defteri kullandıysanız üst menüden , biçim - Sözcük kaydır diyebilirsiniz böylece URL ler tek bir satırda olmayacaktır. Görüldüğü üzere aslında Firefox ta açık olan sekmelrdeki URL leri direkt olarak kopyalama özelliği sunulmamış olsa bile küçük bir hile ile bunu yapabildik.

- Microsoft EDGE de Açık sekme URL lerini kaydetmek Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Serdar
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Olgun Tunca

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha