Telefon belirlediğiniz bir saatte kapanıp açılsın


Cep telefonu belirlediğiniz saate kapanıp açılsın
Yatmadan önce akıllı telefonunuzu kapatmayı unutup gecenin bir vakti tanımadığınız biri tarafından aranıp pardon yanlış numara diyerek uykunuzun bölündüğü olduğumu ? yada gelen Reklam SMS i sizi uyandırdımı?


Android kodlayıcıları bunu göz önüne alarak Telefonunuzun belirlediğiniz bir saate otomatik olarak kapanmasını ve yine sizin belirlediğiniz saate otomatik olarak açılmasını sağlayacak bir ayar eklemişler. Bu ayar marka ve modele göre farklı yerlerde bulunsada bendeki Android 10 lu telefonda muhtemelen daha eski ve yeni sürümlerde de bulunuyordur. Telefonun otomatik açma kapatma ayarını kullanmanızın aşağıdaki faydaları bulunmaktadır.

1. Uykunuz sırasında istem dışı SMS ve çağrı almanızı engeller böylece uykunuz bölünmez.
2. Uykunuz sırasında Cep telefonunun zararlı sinyallerine maruz kalmazssınız.
3. Akıllı telefonun pil ömrü daha uzun olur çünkü gece 7-8 saat kullanılmayacaktır.
4. Telefonunuzun açma kapatma butonunun bozulma riski azalacaktır.
5. Telefonu açmayı unutup Önemli çağrıları kaçırma riskini azaltırsınız.

Programlı Güç Açma / kapatma ayarı nasıl yapılır

Aşağıdaki anlatım Android 10 lu bir One olus 5 üzerinden yapılacaktır. sizde ayar farklı yerde olabilir.

1. Öncelikle ana ekranınızda bulunan Ayarlar kısmına dokunun ve açılacak olan ekranda Yardımıcı programlar kısmını seçin.

Ayarlar - Yardımcı Programlar

2. Yeni açılacak olan ekranda Programlı güç açma/kapatma kısmına dokunun , sonrasında açılacak olan ekranda ; Açılma ve Kapanma saatini ayarla isminde iki buton bulunur bunları sırası ile açıp telefonun nezaman açılıp - kapanacağını ayarlayabilirsiniz.

Programlı açma - kapatma

3. Açılma saatini ayarla butonunu açık hale getirdiğinizde karşınıza saati ayarlama ekranı gelecektir.

Telefonun otomatik açma kapatma saatini ayarla

Saati belirleyip ardından dakikayı ayarlamanız gerekir. Değişiklik yapacaksanız gene önce saati belirleyip dakikayı ayarlamayı mecbur kılmışlar , hangi kafayla böyle bir ayar kodlanır anlaşılması zor , halbuki kullanıcının direkt olarak saati ve dakikayı girebileceği bir ekran olsa çok daha pratik olurdu. Telefonunuz kapanacağı zaman size aşağıdaki gibi bir uyarı verecektir.

Telefonunuz kapanacak uyarısı

Bildiğiniz üzere eski telefonlarda Alarm ayarlandığında telefon kapalı bile olsa çalıp sizi uyandırırdı akıllı telefonlarda ise alarmın çalması için telefonun açık olması gerekiyor , üstte yapacağınız ayar belki bu kronik sorunun aşılmasına da yardımcı olabilir çünkü telefon alarmı, çalma saatinden önce otomatik açılacaktır, denemek gerek. Eğer Android in daha üst sürümü bir telefona sahipseniz ; Ayarlar - Pil - Programlı açma/Kapatma kısmından ilgili ayarı yapabilirsiniz. ayrıntılar için Bakınız

- Bellek yetersiz olduğundan resim görüntülenemiyor Burada

- Android 10 da QR kodu ile kablosuz ağı paylaşın Burada


5 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Necati
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Melike
  5. Avatar for Fatih

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha