Whatsapp yolladığımız resimlerin boyutunu düşürmesin


Whatsapp resim boyutunu düşürmesin
Cep telefonu kullanımı inanılmaz bir hızla yaygınlaşıyor 2016 yılında Cep telefonu ile internet erişimi Bilgisayar ile internet erişimini geçti , bunun belkide en önemli sebebi ; cep telefonlarının küçük boyutlu

herzaman yanımızda ve elimizin altında olmasıdır bana göre tek sıkıntı küçücük klavyeleri ile yazma zorluğu ve pil şarj süreleridir fakat bunlarda zamanla aşılacaktır. Aslında üreticiler dürüst olsa cep telefonu satışı belkide % 50 daha az olacak gel gelelim yeni aldığınız bir Android telefona 1 yıl gibi kısa bir süre sonra işletim sistemi güncelleme desteği kesiliyor bu resmen dolandırıcılık , zorla cep telefonu satmanın silahsız bir versiyonu. Oysa bilgisayarlarda durum böyle değil , hernekadar Microsoft benzerini uygulamaya kalksada alternatifi linuxun karşısında gerilemekten başka bir işe yaramayacaktır.

Eskiden cep telefonları sadece telefon etmek için kullanılıyordu oysa insanlar artık internet üzerinden belirli uygulamalar aracılığı ile birbirleriyle haberleşiyor bunların başında da whatsapp geliyor aslında kaliteli bir yazılım olmamasına rağmen bolca reklam CIA desteği ve bazı masonik etkenler neticesi haketmediği bir popülerliğe erişti, çok daha kaliteli rakiplerini bazı hilelerle alt ederek herkesin cep telefonlarına sızdı. Artık bilmediğimiz bir yerdeysek konum at deyip ulaşmak istediğimiz kişiye ulaşıyoruz , evraklarımızı cep telefonu ile çekip gerekli kişiye whatsapp üzerinden yolluyoruz , bulunduğumuz yerden selfiye çekip yakınlarımıza yolluyoruz. WhatsApp de benim hoşuma gitmeyen şeylerden biri yolladığımız resmin kalitesinin uygulama tarafından otomatik olarak düşürülmesidir, birkaç defa sırf bu yüzden resim baskısı yapamadım aşağıdaki yazıda bu durumun önüne nasıl geçeriz bunu izah etmeye çalışacağım.

Whatsapp yolladığımız resim kalitesini düşürmesin

1. Whatsapp yi açıyoruz kişi listemizden resim yollayacğımız kişiyi seçiyoruz

2. Sohbet penceresindeki Ataç simgesine dokunuyoruz

3. Açılan ekranda belgeye dokunuyoruz

whatsappde belge yollama

4. Yeni açılan ekranda eğer göndereceğimiz resmi görüyorsak seçiyoruz , görmüyorsak diğer belgelere gözata dokunuyoruz çünkü web kameramızla çektiğimiz bütün resimlere bu kısımdan ulaşabiliriz.

whatsapp de belge bulma

NOT: Eski bir android sürümünü kullanıyorsanız Belgeler klasörü boş görünecek ve "Belgeler Bulunamadı" uyarısı verecektir bu durumda karşıya yollayacağınız resmi öncelikle Whatsapp klasörünün içerisinde yeralan Media - WhatsApp Documants klasörünün içerisine kopyalamalısınız.

whatsapp belge bulunamadı

5. Yollayacağımız resmi seçiyoruz , ekrana resim gönderilsinmi uyarısı gelecektir

whatsapp belge gönderme

6. Aşağıdaki resimde deneme amacıyla karşı tarafa yolladığım resmin normal şeklinde ve belge olarak yollandığındaki boyutlarını görüyorsunuz.

whatsapp yollanan resim boyutu

Yolladığım resim 2,8 MB büyüklüğe sahipti ve belge şeklinde yolladığım resim karşı tarafa kayıpsız ulaşabildi , aynı resmi belge değilde normal resim olarak yollasaydım Whatsapp resmin boyutunu düşürecek ve resim karşı tarafa çözünürlüğü ve kalitesi bozulmuş şekilde gidecekti , bu durum o resim veya belgeden çıktı almak isteyecek karşı tarafı zor duruma düşürecek belkide baskı yapılamayacak veya kullanılamayacaktı.


8 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha