Android doğumgünü hatırlatıcı uygulaması


Android doğumgünü hatırlatıcı
Eğer Android sistemli bir akıllı telefonunuz var ve bir doğum günü hatırlatıcı kullanmak istiyorsanız bu yazımız sizler için faydalı olacaktır. Öylesi bir çağda yaşıyoruzki unutkanlık ortak hastalığımız


haline geldi , hiç unutmam hangi yılda olduğumuzu soran arkadaşım oldu ve şaka da yapmıyordu bilgi akışının bukadar yoğun olduğu bu teknoloji çağında Tv lerden cep telefonlarımızdan bilgisayar ekranlarından akan okadar çeşitli bilgi içerisinde belkide Beynimizin kendini korumak için yaptığı şey unutmaktır , gel gelelim Anne babamızın , kardeş ve yakın akrabalarımızın doğum günlerini unuttuğumuz zaman üzülür hayıflanırız , Akıllı diye adlandırılan telefonlarımızda çok daha pratik hatırlatıcılar olabilirdi. Eğer cep telefonunuz size doğum günlerini hatırlatsın istiyorsanız bu konuda Google play storede farklı uygulamalar bulunmaktadır , aşağıdaki yazıda ücretsiz bir uygulama olan Upcoming i sizlere tanıtmaya çalışacağım.

Upcoming doğum günü hatırlatıcısı kullanımı

Uygulamayı Cep telefonumuza indirip kurmak için ister cep telefonumuzla istersek Bilgisayarımız ile Google playstoreye giriş yapalım , eğer bilgisayardan giriş yaptıysak (Ki ben öyle yaptım) cep telefonumuzda kullandığımız emaile de giriş yapmış olalım , ardından play store aramaya doğum günü hatırlatıcı , Birthday reminder ... gibi kelimeler yazıp arama yapalım bulduğu uygulamayı yüklemek için cep telefonumuzda kullandığımız email ile giriş yapalım ve yükle butonuna basalım.

playstoreden uygulama yüklemek

Eğer Bilgisayardan giriş yaptıysak cep telefonumuzu aşağı açılır menüden seçelim ve ceptelefonumuzun internetinin açık olduğundan emin olalım. Uygulama yüklendikten sonra ikonu ana ekranda belirecektir buraya tıklayıp (1) uygulamayı çalıştıralım , arayüzünde sağ üstte yeralan ayarlar kısmına tıklayıp (2) doğumgünü hatırlatmasının nezaman yapılacağını ayarlayalım , ben aynı gün olarak seçtim Ardından uygulama ana ekranına dönelim ve Artı butonuna basalım (3)

upcoming doğumgünü uygulaması

Karşımıza Doğum günü , Yıldönümü ve Özel seçenekleri gelecektir bunlardan doğum günü olanını seçiyorum.Ardından Rehber dışı kayıt kısmına tıklıyorum

upcoming Rehber dışı kayıt

Karşıma Doğumgünü olan kişinin ismini gireceğim alan geliyor boşluğa ismi yazıyorum ben örnek olması için Abim yazdım ve alttaki kaydet butonuna basıyoruz. Ardından açılan yeni ekranda ilgili kişinin doğum gününü gün ay ve tarihleri aşağıya veya yukarıya kaydırmak suretiyle ayarlıyoruz ve Ekle butonuna basıp işlemi tamamlıyoruz.

upcoming doğrumgününü kaydet

Bizim için önemli kişileri girdikten sonra Uygulama ekranı aşağıdaki şekli alacaktır , Herhangi bir kişinin üzerine tıkladığımızda bize bu kişinin burcunu da vermektedir , hatırlatma yaptığım ayara göre aynı gün (Doğum gününün olduğu gün) telefon ekranımdan yapılacaktır.

upcomingte doğumgünlerini senkronize etmek

Eğer girilen doğum günlerini yedeklemek istersek dip kısımdaki senkronize kısmına tıklayıp açılan ekranda SD karta kaydet dedikten sonra telefonu fabrika ayarlarına döndürürsek Uygulamayı yeniden kurduktan sonra SD karttan yükle kısmına tıklayıp tüm kayıtları geri yükleyebiliriz.

- WhatsApp'da Duvar Kağıdı nasıl değiştirilir Burada

- Android telefonda doğrudan çevirme ayarları Burada

- Favori sitenizi Cep telefonu ana ekranına ekleyin Burada

- Telefondan bluetooth ile bilgisayara resim yollanmıyor Burada

- Cep telefonu sesini bilgisayar hoparlöründen dinleyelim Burada


3 Yorum Var
  1. Avatar for Ferazhan
  2. Avatar for Velociraptor
  3. Avatar for Perihan Söylemez

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha