Telefon defterindeki bir kişiyi Ana ekrana ekleyelim


Telefon defterindeki bir kişiyi Ana ekrana ekleyelim
Daha önceki yazılarımızdan birinde Androdi telefonlarda doğrudan çevirme ayarlarını ele almıştık , gel gelelim telefon ana ekranına eklenen bu bir tıkla direkt arama kısayolu bazen yanlışlıkla aramalara


sebep olabilir mesela farkında olmadan elimizin ana ekrandaki bu doğrudan çevirme kısayoluna tıklamasıyla arama gerçekleşebilir , yine önceki yazılarımızdan birinde bu kazara aramaları engellemek için bir uygulama tavsiye etmiştik buna göre elimiz kazara aramaya da dokunsa ikinci defa onay vermemiz gerekiyordu yoksa arama gerçekleşmiyordu , gel gelelim herhangi bir uygulamaya gerek kalmadan , ana ekrana eklediğimiz herhangi bir kişi kısayoluna tıkladığımızda doğrudan aramak yerine O kişinin telefonunun ve bilgilerinin kayıtlı olduğu ekran gelsin istiyorsak , bunu şu şekilde gerçekleştirebiliriz.

Kişiler listesindeki bir kişinin kısayolunu ana ekrana ekleyelim

Eğer bir kişinin kısayolunu ana ekrana eklersek buraya tıkladığımızda hemen arama gerçekleşmez , arama için açılan kişi bilgilerinden telefon numarasına dokunmamız gerekir , buda bir değil iki tıkla arama yapılabilecek demektir , gelelim nasılına:

1. Ana ekrandayken Arama ikonuna tıklayalım ve açılan kişiler ekranında kısayolunu ana ekrana ekleyeceğimiz kişiyi bulalım bunu yapmanın en kolay yolu üst kısımda yeralan arama arama ikonuna tıklayıp boşluğa aradığımız kişinin ismini yazmaktır.

Android telefonda kişi kısayolu

2. Ardından ana ekrana eklenecek kişinin üzerine dokunalım , kişisel bilgilerinin bulunduğu ekran açılacaktır bu ekranda sağ üst köşede yeralan üç noktaya tıklayalım ve aşağı açılır menüden "Ana ekrana yerleştir" kısmını seçelim bir sonraki ekranda "otomatik Olarak ekle" kısmını seçtiğimizde işlemi sonlandırmış oluruz.

Telefon defterindeki kişinin kısayolu

3. İlgili kişinin kısayolu ana ekranımızda belirecektir eğer birincil ana ekran doluysa bir sonraki ekrana yerleşir

Kişi kısayolu ana ekranda

Bu kısayola tıkladığımızda "Ana ekrana yerleştir" özelliğini seçtiğimiz ekran gelecek ve burada kişinin telefon numarasına dokunduğumuzda arama gerçekleşecektir. Eğer bir süre sonra ekrandaki bu kişi kısayolunu kaldırmak istersek üzerine uzunca dokunalım kısayolun hemen üzerinde Kaldır diye bir ikon belirecektir buraya tıkladığımızda ise ilgili kişi kısayolu silinecektir aynı silme işlemini kişi kısayolunu tutup üst kısma sürüklediğimizde karşımıza gelecek olan Kaldır ikonunun üzerine sürükleyerek te yapabiliriz. Üstteki anlatım Oreo 8.1 One plus 5 telefonunda yapılmıştır.

- Favori sitenizi Cep telefonu ana ekranına ekleyin Burada

- Android telefonlarda yanlışlıkla aramaya son Burada

- Android telefonlarda Kişi Engelleme nasıl yapılır Burada

- Android telefonlarda kişiye özel zil sesi nasıl ayarlanır Burada

- Android telefonda doğrudan çevirme ayarları Burada


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Fatoş
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Aylın
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Sevgi han

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha