Android telefonlarda yanlışlıkla aramaya son


Android telefonlarda yanlışlıkla aramaya son
Bir telefon görüşmesini bitirdikten sonra telefonu olduğu gibi masaüstüne bırakanlardansanız muhtemelen yanlışlıkla birilerini aramışsınızdır , bu istenmeyen durum bazen konuşmak istemediğiniz birini


aradığınızda daha da tatsız bir hal alır , farkedip kapatsanız bile muhtemelen karşı taraf sizi geri arayıp neden aradığınızı soracaktır. Yanlışlıkla aramalar genellikle telefonun arama ekranına istem dışı dokunma neticesi ile gerçekleşir , bazen telefonum çalar , açtığımda karşı taraf ses vermez ve yanlışlıkla arandığımın farkına varırım , dalgınlıkla aramaların birçoğu da telefonu cebimize koyarken bir temas sonucu son aranan numaranın tekrar aranmasıyla meydana gelmektedir, Tahminim ilerki android sürümlerinde bu duruma tedbir alacakları yönündedir, gel gelelim günümüz Andorid modellerinde bu durum için yerleşik bir fonksiyon bulunmuyor.

Androidte yanlış aramalar nasıl engellenir

Mevcut Android sürümlerinin hemen hemen hepsinde eğerki bir uygulama kullanmak istemiyorsanız "Home" tuşuna basma alışkanlığı edinmeniz gerekmektedir , her konuşma bitiminde home tuşuna basıp telefonu arama ekranından çıkartırsanız yanlış aramaların önüne geçersiniz.

Android Home tuşu nerede

Gel gelelim birçoğumuz telaştan veya dalgınlıktan bu kurala uyamıyoruz bu sebepledirki üçüncü parti bir uygulamadan faydalanarak bu istenmeyen aramaların önüne geçebiliriz işte nasılı:

Call Confirm ile dalgınlıkla aramalara son

Call confirm yazılımı dalgınlıkla aramaların önüne geçmek için tasarlanmış olup basit bir kural çerçevesinde çalışmaktadır birini aramak istiyorsak bir kez dokunmak yetmez mutlaka aramayı onaylamamız gerekir böylece istenmeyen aramaların önüne geçilmiş olur. Gelelim ayrıntılarına:

1. Yazılımı indirmek için Buradaki Google Play storedeki Linkine tıklayalım (1).

call confirm indirme linki

2. Yazılımı kurduktan sonraki ilk çalıştırmada Bizden yetki isteyecektir (2) Continue diyerek bu yetkiyi verelim ve bir sonraki ekrandaki İzin ver kısmına tıklayalım , Artık telefon kişi listemizde olsun , son arananlar listesinde olsun herhangi bir kişiyi aramaya kalktığımızda aşağıdaki resminde sağ tarafta yeralan bir onay ekranı belirecek ve biz Mavi arama kısmına tıklamadan arama gerçekleşmeyecektir. Sağ taraftaki Çarpıya tıklarsanız arama yapılmayacaktır.

Android telefonlarda kazara aramaları engelle

Oldukça basit ama bir okadarda etkili olan yazılımı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, Yazılımda birde dışlama listesi bulunmaktadır bu listeye eklenecek numaralar onay sorusundan hariç tutulurlar , Aşağıda uygulamanın tüm özellikleri sıralanmıştır

- Bluetooth etkinleştirildiğinde devre dışı bırakma seçeneği
- Çağrı onayına ihtiyaç duyan numaraların listesi
- İstisnaların listesi
- USSD istek onaylarını hariç tutma seçeneği
- İletişim onaylarını hariç tutma seçeneği
- Arama yaparken şifre sorulur (sadece PRO sürümünde)
- Uygulama başlangıcında şifre sorulur (sadece PRO sürümünde)

Telefonunuz haberiniz olmadan Birilerini arıyorsa hata muhtemelen sizdedir ve üstteki yazılım ile bu duruma bir son verebilirsiniz.

NOT: Uygulama linki Google Play storeden bazen nedense açılmıyor ama akıllı telefondan linke ulaşılabiliyor bu sebeple hem playstore hemde bir APK sitesinden link vermek zorunda kaldım.

Play StoreApk SitesiAlternatif

- Telefon kilidini açmadan arama yapın Burada

- Windows Kilit ekranını devre dışı bırakalım Burada

- Windows 10 kilit ekran resmi değiştirilemesin Burada

- Android kilit ekranına kişisel mesaj ekleyelim Burada

- Android kilit ekranında Mesaj içeriği Görünmesin Burada

- Telefon ekranı kilitliyken fotoğraf çekin Burada

- Kilit ekranı otomatik kapanma süresini değiştirelim Burada

- Android telefonda saat kayboldu Burada

- Android te Bir numaraya ait tüm çağrı geçmişini silelim Burada

15 Mayıs 2018 Tarihli başlık güncellendi


4 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha