Favori sitenizi Cep telefonu ana ekranına ekleyin


Telefon ekranına web sayfası ekleyelim
Cep telefonu ekranları normal bilgisayar ekranlarından oldukça küçüktür , dolayısı ile internette sörf okadar da rahat değil mesela tarayıcınızı açıp bir URL yazarken hata yapmamak için sanırım 8 yaşında bir

çocuğun el yapısına sahip olmak gerekiyor ilaveten genellikle 45 yaşından sonra başlayan yakını düzgün görememe sorunları sebebiyle orta yaşlı kişilerin ekrandaki yazıları görmesi de ayrı bir sorun , bu nedenledirki özelliklede akıllı telefonlarda Favoriler özelliğini etkin kullanmak masaüstü ve laptop bilgisayarlara göre çok daha önemlidir. Bu yazımızda sık kullandığımız web sayfalarını cep telefonu ana ekranına nasıl ekleyebiliriz bunu izah etmeye çalışacağız.

Akıllı telefon ana ekranına web sayfası ekleyelim

varsayalım hergün saat başı doviz ve borsa verilerine gözatıyorsunuz eğer işiniz gereği çoğu zaman dışarıdaysanız gözatma işini cep telefonunuzdan yapacaksınız demektir URL yazma vs ile uğraşmamak için sık ziyaret ettiğiniz siteleri telefon ana ekranına kaydedebilirsiniz bunun için :

1. Sık ziyaret edilen web sayfasını Akıllı telefonumuzun tarayıcısında açalım ben örnek olması açısından döviz kurunu takip ettiğim bir siteyi kullanacağım. Web sayfası açıldıktan sonra sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayalım (1) ve aşağı açılır menüde yeralan "Ana ekrana ekle" kısmına tıklayalım.

cep telefonunda favori siteyi ana ekrana eklemek

2. Karşımıza ana ekrana eklenecek sitenin ismini düzenleyebileceğimiz bir ekran gelecektir , ben bir değişiklik yapmadım ve Ekle kısmına tıkladım , bir sonraki ekranda tek yapılması gereken şey "Otomatik olarak Ekle" bağlantısına tıklamaktır.

Ana ekrana ekleme onayı

İşlem bukadar artık cep telefonumuzu açtığımızda favori web sayfamızı ana ekranda görebiliriz , mesela ben 3 adet sayfa ekledim (aşağıdaki resim)

Favori siteler anasayfa ekranında

İlerde Ana ekrana eklediğiniz web sayfalarını artık kullanmamaya karar verirseniz bunları kaldırmak için birkaç farklı yöntem kullanabilirsiniz mesela silmek istediğiniz web sayfasının üstüne uzun dokunun çıkan menüden sol taraftaki çarpı işaretine tıklayıp kaldırın , diğer bir yol ise ilgili web sitesi ikonunu tutup yukarıya doğru sürüklemektir , sürükleme işlemi sırasında en üstte kaldır diye bir çarpı ikonu belirecektir silinmek istenen web sayfa ikonunu buranın üstüne bırakırsanız anında ana ekranınızdan silinecektir.

Ana ekrandan favori silmek

Favorileri ana sayfaya eklemek bence büyük kullanım kolaylığı sağlamaktadır , ben hergün kulanıyorum , sizede tavsiye ederim.

- Android te silinen fotoğrafı programsız kurtaralım Burada

- Cep telefonu sesini bilgisayar hoparlöründen dinleyelim Burada

- Android kilit ekranına kişisel mesaj ekleyelim Burada

- Android telefonlarda yazı boyutunu değiştirelim Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for User Files
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Hakkı Şenocak

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha