Whatsapp'da Arama Zil Sesi nasıl değiştirilir


whatsapp de zil sesi nasıl değiştirilir
Her mesajlaşma yazılımının kendine özel zil sesi vardır, bendeki de öyleydi lakin küçük yeğenim telefonumda flash oyunu oynamak isteyince her nasıl olduysa zil sesim ile whatsApp arama bildirim sesi aynı oluvermiş


, elbette ben farkında değildim. Whatsapp arama zil sesi ile telefon arama zil sesinin ayrı olması bence en güzeli çünkü gsm araması ile karıştırılabiliyor. Geçtiğimiz günlerde dışardayım ve habire Telefonum çalıyor. Telefonun ekranında koruyucu var ve ekran koruyucuda güneşli günlerde ekranı hiç okutmuyor. Arkadaşın aradığı esnada yanıt veremedim Ve geri dönüşü GSM araması yaptım. Bir türlü ulaşamadım kendisine. Sonradan , O anda aranmasın diye GSM aramasını kapatıp sadece WiFi ile bağlı olduğunu söyledi işin özeti anca birkaç saat sonra görüşebildik çünkü ben açmayınca işim olduğunu düşünmüş bense GSM den ulaşamayınca herhalde yanlışlıkla aradı ve meşgul diye düşündüm. Halbuki Whatsapp arama zil sesi telefonun gsm arama zil sesinden farklı olsa idi daha çalarken whatsapp araması olduğunu anlayacaktım ve geri dönüşü whatsapp üzerinden yapacaktım.

WhatsApp de zil sesini değiştirelim

1- Whatsapp uygulamasını açın.Sağ üst köşedeki 3 noktalı simgeye dokunun.

2- Açılan menüden ayarlara dokunun.

whatsapp ayarlar

3- Ayarlar ekranı açılacaktır. Ayarlar ekranında bildirimler bağlantısına dokunun.

4- Bildirim ayarları ekranını en aşağı doğru kaydırın. Aramalar altında zil sesini bulacaksınız. Zil sesini sevdiğiniz başka bir zil sesi tonu ile değiştirin. Ve tamam butonuna dokunun.

whatsapp zilsesi

Artık Whatsapp zil sesi ile gsm arama zil sesi farklı olacaktır. Daha önceki konularımızda da bahsettiğim üzere özellikle uluslararası aramalarda whatsApp en berbat sesli sohbet yazılımlarından biridir ülkeler arası düzgün bir sohbet neredeyse imkansızdır hele birde karşı tarafın yada sizin internetiniz kısmen çekiyorsa zaten herhangi bir şansınız yok demektir, Aynı koşullarda başka bir sohbet programı ile kesintisiz görüşebilirsiniz bu sebepledirki sakın ola yurt dışı aramalar için WhatsApp ye güvenmeyin.

- WhatsApp'da Duvar Kağıdı nasıl değiştirilir Burada

- Whatsapp yolladığımız resimlerin boyutunu düşürmesin Burada

- WhatsApp masaüstü uygulamasını kullanmayın Burada

- Line deki Resmi whatsapp de paylaşmak Burada

- Android Cihazlarda Galeride Resim Gizleme Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for rumeysa gezer

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha