Sağ tuş yeni menüsünden istenmeyen girdileri silelim


Sağ tuş yeni menüsünden istenmeyen girdileri silelim
Sağ tuş yeni menüsü bize yeni bir klasör , metin belgesi ... oluştururken kolaylık sağlamaktadır, gel gelelim yeni kurulan programlar kendilerini bu menüye atmayı çok sevdiklerinden bazen tatsız durumlar

ortaya çıkabilmektedir. mesela deneme maksatlı kurduğum bir yazılım buraya farklı bir dilde birden fazla girdi attığı için bunların temizlenmesi icabediyordu ve bu başlıkta bu şekilde ortaya çıkmış oldu. Eğer sizde sağ tuş - Yeni menüsündeki istenmeyen girdileri temizlemek istiyorsanız aşağıda bu konuda verdiğimiz çözüm adımlarını uygulayıp bu girdilerden kurtulabilirsiniz.

1. Shell Menu New yazılımı ile sağ tuş yeni menüsünü temizleyelim

Denemek maksatlı kurup kaldırdığım bir yazılımın sağ tuş - Yeni menüsünde bıraktığı kalıntıları görüyorsunuz

Sağtuş yeni mneüsünde istenmeyen girdiler

Nirsoftun sağ tuş yeni menüsünü düzenlemek için geliştirdiği portable ve ücretsiz bir uygulama olan Shell Menu new yazılımını Buradaki anasayfasından edinebilirsiniz. Sağ tuş yeni menümüzde bulunan istemediğimiz kayıtları seçtikten sonra arayüzdeki sol üst köşede yeralan kırmızı nokta ikonuna tıklarsak veya sağ tıklayıp "Disable Selected Menu Items" dersek ilgili girdiler sağ tuşumuzdan kaybolacaktır.

shell menu new ile temizlik

Aynı girdinin sağ tuş yeni menüsünde tekrar yeralmasını istiyorsak , sağ tıklayıp Enable selected Menu Items diyebileceğimiz gibi sol üst köşedeki yeşil nokta ikonuna da tıklayabiliriz. Yazılım diğer bir özelliği dilersek girdiyi seçtikten sonra üst menüdeki registry ikonuna tıklayıp (Yada girdiyi sağ tıklayıp Open in regedit diyebiliriz) anında bu kaydın bulunduğu anahtara gidebilir ve bu anahtarları sağ tıklayıp silebiliriz.

Sağtuş yeni registry kaydı

2. Shell New Handler yazılımı ile sağ tuş yeni menüsünü temizleyelim

Üstteki yazılım ile aynı işi yapan diğer bir yazılım ise Shell New Handler Uygulamasıdır , bu yazılımda Ücretsiz ve portabledir , Yazılımı sourceforge.net sitesindeki sayfasından edinebilirsiniz. Burada. Zipten çıkartıp çalıştırdığımızda aşağıdaki gibi bir arayüzle karşılaşırız.

shell new handler arayüzü

Görüldüğü üzere sağ tuş yeni menümde görünmesini istemediğim girdilerin tiklerini kaldırdım ve ardından uygula - Tamam dedim böylece bu girdiler kayboldu.

Sağtuş yeni menüsü düzenlendi

Eğer registryde bunların yerlerine ulaşıp silmek istersek ilgili kaydı tıkladığımızda açılan menüden Open key dememiz yeterlidir. Yaptığım denemelerde bazen yazılımın biri bazen diğeri mükemmel iş gördü bu sebeple birini deneyip silemediğiniz bir sağ tuş yeni girdisi olursa diğerini de denemenizi öneririm.

- Sağ tuş yeni menüsünü düzenleyelim Burada

- Sağ tuş menüsündeki birlikte aç kayboldu Burada

- Sağ tuş menüsünden istenmeyen kaydın silinmesi Burada

- Sağ tuş ile klasör ve dosyalara erişimi engelleme Burada

- Windows 10 sağ tuş menüsüne Program ekle kaldır Burada

- Winrar sag tuş menüsünü düzenleyelim Burada


8 Yorum Var
  1. Avatar for Mahmut
  2. Avatar for burak
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for shampuan
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for TRWE_2012
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for Feyza Alaca

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha