Yapışkan notlar 3.0 yeni özellikleri


Yeni yapışkan notlar uygulaması
İlk defa Vista zamanında sunulan yapışkan notlar özelliği zaman içerisinde oldukça gelişme kaydetti geçen günlerde ise 3.0 sürümü yayımlandı. Küçük notlar almak için oldukça kullanışlı olan özellik Windows 10


1809 da nedense yeni sürüm ile birlikte gelmiyor. Microsoft mağazasından güncellemeniz gerekiyor, bende güncellemeler kapalı olduğu için herhangi bir otomatik güncelleme ile de gelmedi. Bu sürüme kadar olan yapışkan notlar hemen hemen aynı özelliklere sahipti fakat 3.0 sürümü yeniden dizayn edilmiş , en çarpıcı özelliklerinden biride cihazlar arasında senkronize olabilmesi , Microsoftun iddiasına göre sonraki sürümlerde Senkronizasyon Android ve iOS cihazlarını da kapsayacakmış.

Yapışkan notlar 3.0 ı nasıl edinebiliriz

Öncelikle Buradaki linke tıklayıp açılan ekranda AL butonuna tıklayalım.Ardından Microsoft mağazasından indirme işlemi başlayacaktır.Eğer Güncellemeleriniz kapalı ise açmayı unutmayın yoksa hata iletisi alırsınız.

Yapışkan notlar iniyor

Güncelleme tamamlandıktan sonra aramaya sticky yazalım. (neden Yapışkan not yazınca çıkmadığını anlamadım , Kültür emperyalizmi iliklerimize kadar işlemiş) ve çıkan yapışkan not ikonuna tıklayalım ilk olarak karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Yappışkan not 3.0 ilk arayüz

Yapışkan notlar 3.0 ın yeni özellikleri

Eğer Microsoft hesabı ile oturum açarsanız Notların buluta yedeklenmesi ve diğer cihazlarla senkronize olmasını da sağlamış olursunuz. Sol üste köşedeki Artı ikonu ile yeni bir not oluşturalım oluşan not hemen arayüzde belirecektir.

Yapışkan not renkleri

Herhangi bir notun rengini belirlemek için notun sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayıp açılan yerden rengi seçebiliriz. Siyah renk yeni özelliklerden biridir. Notun alt kısmında Font ayarları yeralmaktadır mesela bir notu Kalın harf (Bold) , Yana yaslı (Italik) yada Üstü çizgili hale getirebiliriz.

Yapışkan notlar font ayarları

Notların içerisindeki yazılarda arama yapabilme özelliği de mevcut böylece yüzlerce not arasından istediğimizi hızlıca bulabiliriz. Notlardan herhangi birine çift tıkladığımızda not kare şeklinde açılacaktır. Üst kısımda bulunan Dişli çark ikonuna tıklarsak yeni açılacak pencerede Notlarınızı bulutla eşitlemek için Oturum açın butonu , Silmeden önce onayla butonu ve en dip kısımda ise Yapışkan notların sürüm numarası yeralmaktadır.

Yapışkan notlar ayarlar

Ayrıca Yeni Yapışkan Notlar 3.0, Outlook notları ile senkronize olma yeteneğine sahiptir, böylece Outlook notlarına birden fazla cihazdan erişebilir ve elle aktarmaya gerek kalmaz. Yapışkan Notlar'ı Outlook'a senkronize etmek için, ihtiyacınız olan tek şey, bir Microsoft hesabıdır.Microsoft mailbox exchange özelliğini kullanarak notların bir yedeğini almayı da seçebilirsiniz böylece Outlook notları kolayca başka bilgisayara taşınabilecektir.
Not: Yapışkan notları sağ tuşunuza eklemek için EC Menu isimli yazılımdan faydalanabilirsiniz.

- Windows 10 da yapışkan notları yedekleme - geri yükleme Burada

- Yapışkan notu silmeden masaüstünden gizlemek Burada

- Eski yapışkan notlarımızı windows 10 a aktaralım Burada

- Silinen yapışkan not (sticky notes) u kurtaralım Burada

- Sağ tuşa yapışkan not özelliği ekleyelim Burada

- Eski Klasik yapışkan not uygulamasına geri dönelim Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Cenk
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Erhan Solmaz

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha