Boyut kısıtlamasız online p2p paylaşım sitesi


Boyut kısıtlamasız online p2p paylaşım sitesi
Eş Dost veya arkadaşlarınızdan birine büyük boyutlu bir dosya yollayacaksanız bunun okadar kolay olmadığını farketmişsinizdir. Eğer yollayacağınız dosya özelse iş daha da karmaşıklaşacaktır çünkü ; email

ile yollamaya kalkarsanız dosya boyutu kısıtlamasına takılır ve yollayamazssınız , Google drive gibi bir bulut hesabına attığınız anda emin olun dünyanın bir ucundaki serverlarda yıllarca dosyanız saklanacaktır , hadi diyelimki dosyayı şifrelediniz. bu durumda önce dosyayı O servere yüklemek için belirli bir süre beklemeniz gerekecektir. Genellikle 4-5 Gb lık bir dosyanın yüklemesi oldukça uzun sürmektedir. Birde karşı tarafın bunu indirme süresini hesaba katarsak arkadaşınıza dosyayı ulaştırmanız en iyi ihtimalle 3-4 saati bulur. Oysaki Online p2p paylaşım hizmetlerini kullanarak bu süre sadece bir upload süresine indirilebilir. Ben genellikle beğendiğim bir filim vs olduğunda arkadaşlarımdan birkaçı ile direkt p2p üzerinden paylaşmayı tercih ederim. Gel gelelim bu online paylaşım sitelerinin hepsi limitsiz değil mesela 14 GB lık bir Blu-ray ı dosyasını hemen hemen hiçbirisi kabul etmeyecektir. Oysa limitsiz online bir P2p paylaşım sitesi mevcut.

Toffeeshare ile dosyalarınızı direkt karşı tarafa yollayın

P2p online paylaşım sitelerinin Klasik bulut veya dosya paylaşım sitelerinden farkı dosyaları direkt karşı tarafa iletmesi ve herhangi bir yere yüklememesidir (Upload) . Bağlantı şifreli bir şekilde gerçekleştiğinden orijinal dosya yalnızca gönderici ile alıcı arasında kalır. Alıcı dosyayı almak için herhangi bir araç yüklemek zorunda değildir. P2p olmalarına rağmen Torrent istemcilerinin en büyük dezavantajı da budur, oysa Toffeeshare gibi Online P2p paylaşım sitelerinde dosyayı indirmek için yalnızca URL’ye ve bir tarayıcıya ihtiyaç vardır. Herseferinde tek bir dosya yollanabilsede birden fazla dosyayı zip dosyası haline getirip yollayabilirsiniz. Gelelim kullanımına :

1. Toffeeshare ana sayfasına gidelim. Online Hizmeti kullanmak için kaydolmanız gerekmez ve EXE, ISO, ZIP, MP4 veya başka formatlardaki her tür dosyayı karşı tarafa gönderme şansınız var. İlk önce karşınıza aşağıdaki gibi bir arayüz gelecektir.

toffeeshare dosya seçim ekranı

Yuvarlağın ortasına tıklayıp karşı tarafa göndereceğimiz dosyayı seçelim.
2. Dip kısımda karşı tarafa yollayacağımız link görünecektir. Buradaki altın kural bu linkin olduğu tarayıcı penceresinin kapatılmamasıdır. Eğer tarayıcı penceresi kapanırsa karşı tarafın indirmesi kesilecektir.

toffeeshare paylaşım linki

3. Bu linki karşı tarafa yollayalım , bunu whatsApp veya email üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. karşı taraf linki alıp tıkladığında aşağıdaki gibi bir arayüz ile karşılaşacaktır.

toffeeshare indirme linki

Arkadaşınız Download butonuna (indirme linkine ) tıkladığında anında indirme işlemi başlayacaktır. Hem bizim hemde karşı tarafın tarayıcısında aşağıdaki gibi indirme yüzdesi ve hızını gösteren bir sayaç belirecektir.

toffeeshare indirme yüzdesi

Bu yöntemin avantajlarının yanında bazı dezavantajları da mevcuttur mesela ; Karşı tarafın indirme hızı dosyayı yollayanın upload hızı kadar olacaktır buda normalde bulut hizetlerinden daha düşük bir hız demektir. fakat dosyayı yollayan yüksek hızlı bir internet kullanıyorsa bu durumda gayet hızlı bir indirme işlemi sağlanabilir. Ayrıca dosyayı yollayan kazara tarayıcı penceresini kapatırsa dosya transferi yarıda kalacaktır. Bu online hizmetin alternatiflerini sayfa sonundaki ilk linkte bulabilirsiniz.

- Dosyalarınızı bir yere yüklemeden direkt paylaşın Burada

- Magnet Link nedir Torent ten ne farkı vardır Burada

- Chromede yarıda kalan downloada Firefox ile devam edin Burada

- Microsoft Edgenin varsayılan indirme klasörünü değiştirelim Burada

- Microsofttan windows 10 ISO su indirmede farklı yöntem Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Bekir
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Tolga güler

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha