VLC nin son kullanılan medyaları aç özelliğini kapatalım


VLC son oynatılan medya kaydını tutmasın
VLC Medya Oynatıcısını henüz denemediyseniz Video ve Müzik dinlemek için denemenizi öneririm, Oynatmadığı format hemen hemen yok gibi ilaveten sizi codec bulma ve yükleme derdinden de kurtarıyor.


Gel gelelim eğer halihazırda VLC Player'ı varsayılan ayarları ile kullanıyorsanız, hangi videoları izlediğiniz hakkında başkalarının da bilgi sahibi olabileceğini göz önünde bulundurmanız gerekir, bu durum aslında VLC Oynatıcısının izlediğiniz Videolara kolayca tekrar erişmeniz için tasarlanan bir özelliğinden kaynaklanmaktadır. VLC Medya oynatıcısı varsayılan ayarlarında son izlediğiniz 10 Videonun kaydını tutar, ilgili 10 videoya erişmek için aşağıdakileri sırası ile uygulayın.

VLC medya oynatıcısında Son izlenen Videolar listesine nasıl ulaşılır

1. VLC Medya Oynatıcısını açın

2. Üst menüde yeralan Ortam - Son kullanılan Ortamları Aç (Open recent Media) kısmını seçin , karşınıza son izlediğiniz 10 video listesi gelecektir.

Vlc son kullanılan medyalar

Bu özellik Microsoft Office nin son açılan dökümanların kaydını tutması ile hemen hemen aynıdır. Lakin Şöyle bir senaryo düşünün Aynı bilgisayarın kullanıldığı bir Ailede ergenlerin izlediği videolar hakkında Anne babası , ablası veya kızkardeşi / Abisi de listeye bakıp bilgi sahibi olabilektir. Bu durum Özel hayatın gizliliğinin ifşa edilmesi demek olduğundan pek kabul edilebilir değildir ve ilgili özelliğin kapatılması çok daha iyi olacaktır.

VLC Medya Player da Son kullanılan ortamlar listesini Temizleyin

Son kullanılan ortamlar listesi varsayılan olarak açıktır. Bu listeyi kolay erişim için kullanıyorsanız temizlemeyi tercih edebilirsiniz bunun için İlk resimdeki yere, Üst menüden Ortam - Son kullanılan Ortamları aç diyerek ulaşın ve listenin sonundaki "Temizle" kısmına tıklayın.

VLC de son kullanılan ortamlar temizlendi

Fakat Temizleme işlemi bu özelliği durdurmaz , sonrasında oynatılan medyalar tekrar o listede sıralanacaktır. VLC nin oynatılan videoların kaydını tutmamasını istiyorsanız şu adımları uygulayın :

1. Araçlar - Ayarlar kısmını seçin

vlc ayarlar

2. Arayüz sekmesinde iken dip kısımda yeralan Son oynatılan öğeler kaydedilsin kısmındaki tiki kaldıralım ve Kaydet butonu ile işlemi sonlandıralım.

VLC de son oynatılan öğeler kaydedilmesin

Ayarların geçerli olabilmesi için VLC yi yeniden başlatmanız gerektiğini unutmayınız , ilaveten bu özelliği devre dışı bırakmak listeyi temizlemeyeceğinden sonrasında listeyi, üstte belirtiğimiz şekilde temizleyiniz.

- VLC media Player ile bozuk video dosyalarını onaralım Burada

- Vlc medya oynatıcısında Chromecast kullanımı Burada

- VLC media player ile ekran kaydı yapın Burada

- VLC Playerde filim kaldığı yerden devam etsin Burada

- VLC simge durumuna alındığında oynama duraklasın Burada

- VLC Playeri Müzik çalar olarak kullanın Burada

- VLC Medya oynatıcısı ile videodan resim alalım Burada

- Vlc medya player ile video formatı dönüştürme Burada

14 Mayıs 2013 Tarihli başlık güncellendi


7 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha