Chromede resimler yavaş açılıyor sorunu


chromede resimler yavaşi açılıyor sorunu
Mükemmel yazılım yoktur , işte Google ye ait olan chrome tarayıcısıda bunlardan biri mesela ilk versiondan beridir çözemedikleri ; web sitelerine girilen şifrelerin saklanması sıkıntısı devam

etmektedir, buna ilaveten henüz neyle bağlantılı olduğu tam olarak tespit edilememiş olan ve sadece bazı Bilgisyarlarda resimlerin Chrome yi aşırı yavaşlatması sorunu ortaya çıkmıştır , konuyu biraz daha açarsak ; mesela resimlerin bol olduğu Imgur gibi siteleri ziyaret ediyorsanız , chrome kullanırken resimlerin diğer tarayıcılara göre birhayli yavaş açıldığını gözlemleyebilirsiniz.

yanıt vermiyor

Bu yavaşlık internetteki çok farklı sitelerde tartışma konusu oldu , mesela kiminde Animasyonlu gif yüklerken aşırı yavaş olan chrome bazılarında .png , .jpg gibi statik resimlerin yüklenmesinde aynı yavaşlığı sergilemiş , bu konuda birçok şikayet bildirilmiş Burada fakat tahmin ediyorum hatanın nerede olduğu bilinmediğinden bunun fix lenmesi de gecikiyor Google tarafından herhangi bir çözüm sunulmamış , işte bugün Reddit te bir kullanıcı uzun süre denemeler yaparak bu resimlerdeki yavaşlığa bir çözüm bulduğunu duyurdu , eğer sizde Gogle chromede resimlerin açılışında benzeri bir sorun yaşıyorsanız denemenizde fayda olacaktır.

1. Chorme de resimlerin yavaş açılması sorunu varmı Buradaki sayfadan test edebilirsiniz. Mesela ilk animasyonlu gif i bir firefox ta birde chromede açın , hernedense Chrome de ağır çekim gibi oynuyor

2. Google chromenin adres satırına aşağıdakini yazalım

chrome://flags/#enable-gpu-rasterization

ve Enter tuşuna basalım karşımıza :
GPU pikselleştirmeyi etkinleştir. Mac, Windows, Linux, Chrome OS, Android
Web içeriğini taramak için GPU kullanın ....
satırlarının yeraldığı bir ekran gelecektir buradaki varsayılan olan değeri "Etkin" hale getirelim

gpu pikselleştirme etkin

3. Çerezleri temizleyin ve Deneme sayfasını tekrar yükleyin bakalım resimler yine donarak ve ağır çekim mi yükleniyor , elbetteki bu çözüm Google tarafından sunulmuş bir çözüm değil fakat deneyenlerin birçoğu işe yaradığı görüşünde.


Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha