Kurulu Programlar hakkında ayrıntılı bilgi edinin


Kurulu programların bilgisi
UninstallView, sisteminizde kurulu olan tüm programlarla ilgili bilgileri toplayan ve bunlarla ilgili ayrıntıları tek bir tabloda gösteren ücretsiz ve portable olan bir uygulamadır. Hem bilgisayarınızda kurulu


olan yazılımlar hakkında hemde Ağdaki uzak bilgisayarlarda yeralan kurulu yazılımlar hakkında bilgi verme özelliğine sahiptir buna ilaveten bu yazılımları kaldırmanıza da olanak vermektedir. Kaldırma işlemi yerel bilgisayarda veya uzaktaki ağ bilgisayarında yapılabilir , bunun için yazılım arayüzünde bulunan ve kaldırmak istenen uygulamayı sağ tıklamak ve "Seçili öğeyi kaldır" demek yeterlidir. Yazılım 2003 yıllarında çıkartılmış olan ve ismi "MyUninstaller" olan yazılımın güncellenmiş halidir.

UninstallView yazılımı nedir nasıl kullanılır

UninstallView yazılımı işlevine baktığımızda Windows "Program Ekle / Kaldır" uygulamasının gelişmiş bir sürümü gibi davranmaktadır fakat yazılım bir Uygulama kaldırıcı (Uninstaller) değildir. Kurulu uygulamalar hakkında oldukça ayrıntılı bilgileri listeler mesela , Kurulu Programın Kayıt defterindeki ismi , versiyonu , kayıt veya kurulum tarihini , Kurulum lokasyonu , Kurulduğu klasörün son değişiklik tarihi , Simge yolu , tahmini büyüklüğü , dili ve kayıt defteri anahtarı ... Sunduğu bilgilerden bazılarıdır.

Öncelikle yazılımı sayfa sonundaki linkten edinin ve zip dosyasından çıkarttıktan sonra İndirme sayfasında bulunan Türkçe dil dosyasını yazılım exe sinin yanına ayıklayın. Ardından "UninstallView.exe" dosyasını çalıştırın , karşınıza aşağıdaki gibi bir arayüz gelecektir.

UninstallView arayüzü

Birden çok Programı aynı anda kaldırın

Sisteminizde çok fazla gereksiz yazılım varsa ve bunlardan belirlediğiniz sayıda olanı aynı anda kaldırmak (Uninstall) etmek istiyorsanız seçenekler kısmından "Birden çok öğenin kaldırılmasına izin ver" kısmına tik koymanız gerekecektir.

Birden çok yazılımı kaldıralım

Ardından Ctrl tuşu ile birden fazla seçim yapıp herhangi birine sağ tıklayıp seçili öğeyi kaldır özelliğini kullanın

UninstallView seçili öğeyi kaldır

Sistemimizde kurulu olan yazılımların kayıt defterindeki anahtarlarını açmak içinse yine listede yeralan birtanesine sağ tıklayıp "Kaldırılan öğeyi kayıt defterinde aç" özelliğini kullanırsak anında kayıt defterindeki anahtar açılacaktır.

kuruluprogram kayıt defteri girdisi

Ekle kaldır listesinde bulunan bir yazılımın kurulum tarihini bulmak için se "Kayıt zamanı" sütununa gözatmanız yeterlidir. (Üstteki ilk resim) . Program özelliklerini birarada görmek için ise uygulamayı sağ tıklayıp Özellikler demeniz yeterlidir.

program bilgisi

Yazılım ayrıca program listenizi bir metin veya HTML raporu olarak dışa aktarabilir bunun için Görünüm - HTML raporu (Tüm öğeler) kısmını seçmeniz yeterlidir. Genel olarak bakıldığında özellikle yazılımları toplu olarak kaldırmaya izin vermesi bir tıkla programın kurulu olduğu registry anahtarını açması gibi birçok durumda işe yarayacak özellikleri sebebi ile faydalı bir uygulamadır.

- Aygıt sürücüsünün kurulum tarihini bulalım Burada

- Bilgisayarın açılış ve kapanış kayıtlarını görelim Burada

- Sürükle bırak ile cab dosyası kurulumu Burada

- Son format tarihimizi öğrenelim Burada

- Sistemimizde hangi güncellemeler kurulu Burada


9 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for shampuan
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for oVo
  5. Avatar for TRWE_2012
  6. Avatar for Velociraptor
  7. Avatar for oVo
  8. Avatar for Velociraptor
  9. Avatar for Hakan Gürpınar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha