Google Chrome tam ekran modunda açılsın


Google Chrome tam ekran modunda açılsın
İnternette gezinebilmek için bir Tarayıcıya ihtiyacımız vardır, tarayıcılarda da URL (Adres) barı bulunur ve web sayfalarına ulaşmak için buraya web adreslerini yazmamız gerekir. Buna window mode (Pencere modu)

denir, birde full-screen mode (Tam ekran modu) bulunur ve bu mod ile bir web sayfası ekranınızın büyüklüğünü kaplayacak şekilde gösterilir. Genellikle monitörünüz küçük ve çözünürlüğü yüksek ise Tam ekran modu faydalı olacaktır. GOogle Chrome de Tam ekran moduna geçmek için " F11" tuşuna basmanız yeterlidir,tam ekran modundayken farklı bir sekmeye geçemezsiniz, önce tam ekran modundan çıkmanız sonrada diğer sekmeye geçip tekrar tam ekran moduna geçiş yapmanız gerekir.Tam ekran modundan çıkmak için yine "F11" tuşunu kullanmanız gerekmektedir.

Google chrome tam ekran

Chrome de Tam ekran moduna geçmek için farklı bir yöntem uygulamak isterseniz ; Tarayıcının sağ üst köşesinde yeralan üç noktaya tıklayın , ardından yakınlaştır özelliğinin en sağında bulunan tam ekran ikonuna tıklayın

Chrome ayarlardan tam ekran

Eğer Google chromeyi belirli bir web sayfasını açacak şekilde ayarlamak veya her açılışta tam ekran modunda başlatmak istiyorsanız tarayıcı ayarları ile biraz oynamanız gerekir.

Google chrome başladığında otomatik olarak tam ekran moduna geçsin

Chromeyi sürekli Tam ekran başlatabilmek için masaüstü kısayolunu kullanmanız gerekir. Aşağıdaki adımları takip ederek bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Google Chrome ikonuna sağ tıklayıp özellikler diyelim ve açılan ekranda yeralan hedef kısmının sonuna aşağıdaki kodu yapıştırıp Uygula ve tamam deyin.

--start-fullscreen

Artık bu kısayolu kullandığınızda Chrome Tam ekran olarak açılacaktır

chrome fullscreen ayarı

Eğer chromenin belirli bir sayfada açılmasını istiyorsanız ; sağ üst köşedeki Üç noktaya tıkladıktan sonra açılan menüden ayarları seçip web sayfa adresini belirlemeniz gerekecektir.

chrome belirli sayfayı aç

tüm bunlarla uğraşmak yerine masaüstünüze bir tıkla tam ekran olarak açılacak bir chrome kısayolu oluşturabilirsiniz hem böylece mevcut chrome kısayolunun özelliği aynı kalacağından dilerseniz bu yeni kısayolu dilerseniz normal chrome kısayolunu kullanma şansınız olacaktır. Bu konuda sizler için kodladığımız scripti sayfa sonunda indirip zipten çıkarttıktan sonra kullanabilirsiniz.

Google chrome ksıayolu

Masaüstünüzdeki bu kısayolu Klavyenizdeki "Ctrl + Alt + F" tuş kombinasyonu ile de başlatabilirsiniz.

- Bir tıkla chromede siyah temayı aktif edin Burada

- Chrome ile Microsofttan direkt Windows 10 ISO su indir Burada

- Chrome de yanlışlıkla kapatılan pencereyi tekrar açalım Burada

- Google Chrome reklam engelleyici ayarları Burada

- Chrome Android sürümünde kayıtlı şifreleri görmek Burada

- Windows 10'da Chrome bildirimleri nasıl etkinleştirilir? Burada


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha