Chrome Android sürümünde kayıtlı şifreleri görmek


Android için chromede kayıtlı şifreleri görüntüleme
Geçenlerde Google chromenin Android için olan sürümü güncellendi, sürüm numarası 62 olan bu güncellemeyle bazı yenilikler geldi , Güncellemeleri otomatik alan kullanıcılar muhtemelen yeni güncellemeyi


almışlardır bile,manuel güncellemeyi tercih edenler Google play store'dan yeni güncel sürümü edinebilirler. Chrome 62 sürümünde ne göze çarpan özellik ; artık mobil cihazlarda da tarayıcıya kaydettiğimiz şifreleri yönetebiliyoruz yani : Cep telefonu kullanıcıları Chromenin mobil web tarayıcısını kullanarak kaydettiği parolaları görüntüleyerek, kopyalayabilirler ve silebilirler , Bundan önceki Mobil chrome sürümlerinde bu özellik bulunmuyordu ve sadece masaüstü sürümlerinde bulunuyordu. Chrome'un eski sürümde kayıtlı şifreleri görüntüleye bilmek için bulut depolama hizmeti olan passwords.google.com'a yönlendiriliyordu.

Android Cihazlarda Google Chrome ile Şifre ve Kullanıcı bilgilerini Düzenleme

1- Google Chrome'u açalım

2- Chrome'un sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunalım ardından Aşağı doğru kaydırıp, ayarlara kısmına dokunalım

Android chrome ayarlar

3- Şifreleri kaydetmeye kısmına dokunalım.

4- Gelen ekranda yalnızca siten isimleri ve kaydolduğumuz e-posta adresleri listelenir , İlgili siteyi bulup dokunun. Ben sordum.net'teki kaydımı bulup üzerine dokundum.Burada kaydettiğiniz tüm kullanıcı isimleri ve şifreleri bulabilirsiniz.

Chrome android sürümünde kayıtlı şifreler

5- Kayıtlı şifre ayarlarında site ismi, kullanıcı adı ve şifre görüntüleniyor. Şifrenin yanındaki göz simgesine dokunduğumuzda cihazınızda bir parolo koruması var ise 2 Kez kilit deseninizi çizmeniz için ekran gelecektir. Sonrasında şifreyi göreceksiniz. Ve ayrıca yanındaki kutucuğa dokunup şifrenizi kopyalayabilirsiniz (Aşağıdaki resimde yeşil ile işaretli)

Chromede kayıtlı şifreler

Android için Chromede ilgili özelliği kullanabilmek için Android cihazının PIN ile korunuyor olması gerekir , Bu özellik mesela cep telefonumuzda kayıtlı olup Bilgisayarda ziyaret etmemiz gereken sitelerde oldukça işe yarayacaktır. Google'ın vurguladığı diğer iki özellik ; hızlandırılmış indirmeler (Accelerated downloads) ve Chrome menüsündeki veri tasarruflarını görme seçeneğidir.

- Gmail Mobil görünümde oturum nasıl kapatılır Burada

- Google Chrome şifrelerini dışa veya içe aktaralım Burada

- Chromedeki Login ve şifre bilgilerini programsız yedekleyelim Burada

- Google Chrome güncellemesini engelleyelim Burada

- Tarayıcım şifreleri yanlış hatırlıyor yada hiç hatırlamıyor Burada


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for boş ver
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for hasan
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Ferda Gurpınar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha