Chrome de yanlışlıkla kapatılan pencereyi tekrar açalım


Chrome kazara kapatılan sekme
Birçok tarayıcıda kazara kapatılan tarayıcı penceresi veya sekmesini tekrar açmak için seçenek sunulmuştur bunun sebebi kullanıcıların çoğunlukla istem dışı pencereleri kapatmasıdır , çok önemli bir konuda


bilgi araştırırken aradığınız konuyu içeren birkaç web sayfası bulursunuz gel gelelim yanlışlıkla sekmelerden birini kapatıverirsiniz, eğer Bilgisayar kullanmaya yeni başlamış biriyseniz muhtemelen tekrar googlede arama yapacak veya URL yi hatırlamaya çalışacaksınız oysa kapatılan pencere veya sekmeyi kolayca tekrar açmanın yöntemleri mevcuttur. En popüler tarayıcı olan google Chrome kullanıcısı iseniz kazara kapatılan pencere veya sekmelerden sonra neler yapılabilir hep birlikte görelim.

Kazara kapatılan tarayıcı pencere veya sekmesini yeniden açalım

Bu konuda Google chrome bizlere birden fazla seçenek sunmuştur varsayalım yanlışlıkla bir sekmeyi kapattık bu durumda açık olan sekmelerden birinin üzerine sağ tıklayıp aşağı açılır menüden "Kapatılan sekmeyi yeniden aç" dersek son kapatılan pencere veya sekme yeniden karşımıza gelecektir. Yeni sürüm Chromelerde sekmenin yanındaki boşluğa tıklamanız gerekir çünkü sekme üstünde "Kapatılan sekmeyi yeniden aç" özelliği oraya alındı

Chromede kazara kapatılan sekme

Eğer Son kapatılan sekme veya pencereyi geri getirme işini bir klavye kısayolu ile gerçekleştirmek isterseniz bu durumda Ctrl - Shift - T  Tuş kombinasyonunu kullanmamız gerekecektir.

Geçmiş özelliği ile Son kapatılan sekmeyi yeniden açmak

Dalgınlıkla kapatılan bir sekme veya Tarayıcı penceresini geri getirmek için ikinci yöntem olarak tarayıcı geçmişi kullanılabilir bunun için sağ üst köşedeki üç noktaya tıkladıktan sonra aşağı açılır menüden Geçmiş kısmını seçtiğimizde karşımıza son ziyaret ettiğimiz sayfalar gelecektir mesela ben deneme amaçlı en son sordum.net sitesini ziyaret ettim ve sekmeyi kapattım.

Chrome geçmişinden site bulmak

Resimde de görüldüğü üzere son kapattığım sekme olan sordum.net sayfasını geçmiş kısmından kolaylıkla tekrar açabiliyorum. Eğer Geçmişi bir klavye kısayolu ile açmak istersek Ctrl-H klavye kısayolunu kullanmamız yeterlidir. Klavye Kısayolunu kullandığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir.

Chrome geçmişinde site bulmak

Menülerden ulaşılan Geçmişten farklı olarak klavye kısayolu kullanıldığında ; Hangi saate nerelerin ziyaret edildiği bilgisinin yanında tek tek siteleri geçmişten kaldırma seçeneği de sunulmaktadır.

- Chrome yönlendirme korumasını aktif edelim Burada

- internet explorer ve Chrome ile indirme yapılmasın Burada

- Chromenin Varsayılan indirme Klasörünü değiştirelim Burada

- Chrome şifrelerini Firefox yardımı ile Yedekleyelim Burada

- Google chrome de favoriler klasörü oluşturalım Burada


5 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha