Görev zamanlayıcı ile açılışta onaysız Program çalıştıralım


Açılışta onaysız Program çalıştır
Windows açılır açılmaz bir uygulama veya script çalıştırmak birçok kullanıcının ihtiyacıdır. Normalde başlat klasörüne atılacak herhangi bir kısayol , script veya programın otomatik olarak çalışması beklenir


, gel gelelim bu uygulama veya script Yönetici yetkileri istiyorsa işler karışacaktır. çünkü otomatik çalışmak yerine sadece sizden onay isteyen bir ekran gelecek ve siz onay vermeden çalışmayacaktır. Windows 10 da denemesini yapmak için başlat klasörüne "C:\Users\Kullanıcı isminiz\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup" yönetici yetkisi isteyen bir yazılım , script veya kısayol atın. başlat klasörüne direkt ulaşmak için çalıştırdan aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

shell:startup

Ardından oturumu kapatın ve Tekrar kullanıcı girişi yapın ben test isminde yönetici yetkisi isteyen bir vbs ile bu denemeyi yaptım , script otomatik çalışacağına açılışta benden aşağıdaki şekilde Onay istedi

Kullanıcı hesabı denetimi

İşte amacımız scriptin , Programın veya kısayolun bu onayı istememesi ve otomatik olarak windows açılışında veya kullanıcı oturum açtığında çalışması. Bu konuda sizlerle önceki makalelerimizden birinde "Bir uygulamayı Açılışta onaysız çalıştırmak" başlığı ile bu işin nasıl yapılacağını paylaşmıştık gel gelelim yöntem oldukça uzun sayılabilecek adımlardan oluşuyordu Burada Takipçilerimizden gelen yorumlar yöntemin pek pratik olmadığı yönündeydi ve bizden bu konuda bir script veya Program kodlamamızı talep ettiler. Bu yazımım amacı da kodladığımız scripti sizlerle paylaşmak.

Yönetici yetkisi isteyen bir uygulamayı Açılışta Onaysız çalıştırmak

Görev zamanlayıcısı yardımı ile Yönetici yetkisi isteyen Bir Programı veya scripti Açılışta otomatik olarak çalıştırmak için sayfa sonunda linkten "Auto_start.zip" dosyasını indirin ve içerisinde bulunan "Otomatik_baslat.vbe" dosyasını çalıştırın.

1. Karşınıza bir dosya seçim ekranı gelecektir buradan Açılışta otomatik çalışmasını istediğiniz scripti veya Programı seçin

Seçim ekranı

2. Aç butonuna bastığınızda sizden Açılışta çalışacak göreve bir isim vermenizi isteyecektir.

Göreve bir isim ver

3. Bir isim yazdıktan sonra Tamam butonuna tıklayın karşınıza ismini verdiğiniz görevin her açılışta otomatik olarak çalışacağını belirten bir pencere gelecektir.

Görev her açılışta otomatik olarak çalışacak

4. Tamam butonuna tıkladığınızda otomatik olarak zamanlanmış görevler açılacaktır. Burada sol tarafta yeralan "Görev zamanlayıcı kitaplığı" kısmına tıklayalım ve yeni oluşturduğumuz görevin burada yeralıp yeralmadığını kontrol edelim.

Görev zamanlayıcı kitaplığı

Artık her sistem açılışında Yönetici yetkileri isteyen bu görev Onay sormadan otomatik olarak çalışacaktır. Görevi silmek istediğinizde Görev zamanlayıcısını açıp ilgili görevi sağ tıklayıp sil diyerek görevi silebilirsiniz.

- Bir uygulamayı Açılışta onaysız çalıştırmak Burada

- Zamanlanmış bir göreve kısayol oluşturalım Burada

- Komut istemi ile zamanlanmış görev oluşturalım Burada

- Tüm zamalanmış görevleri birarada görelim Burada

- Zamanlanmış bir görevi Yedekleme - Geri Yükleme Burada

- Zamanlanmış bir görevi diğer Bilgisayarlarda çalıştırmak Burada


8 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for red_d
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for red_d
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for red_d
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for Hakan Gürpınar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha