Android telefona özel zil sesi nasıl atanır


Android telefona özel zil sesi nasıl atanır
Akıllı telefonlar birçok zil sesi melodisi ile birlikte gelir ve bunlardan birtanesi varsayılandır, telefon satınalanların birçoğu bu zil sesini değiştirmezler yada kendilerine sunulan seçenekler ile sınırlı

kalırlar oysa istediğimiz bir melodiyi kendi zil sesimiz yapabiliriz, kişisel zil sesi atamanın birden fazla faydası vardır mesela toplu taşıma araçlarında birinin telefonu çaldığında elini cebine atıp telefonunu kontrol edenlerden biri olmazssınız. yada telefonunuzun donanımı sebebi ile sesi fazla duyulmayan melodiler yerine bilgisayarınızda ses seviyesini maksimum olarak ayarlayacağını herhangi bir melodiyi zil sesi olarak atayabilirsiniz. Aşağıdaki anlatım Android 8.0 Oreo sürümünde telefona özel zil sesi atama adımlmarını içermektedir.

1. Beğendiğiniz bir zil sesini telefona indirin veya daha iyisi herhangi bir Mp3 ü bilgisayarınızdan cep telefonunuza kopyalayıp bunu zil sesi olarak ayarlayın , ben zil sesimi önce bilgisyarda ayarlayıp sonra telefona atmayı tercih ettim , bu sebeple USB kablosunun bir ucunu telefonuma bir ucunuda bilgisyara taktıktan sonra telefonda dosya kopyalama izni veriyorum bu izni vermezssek Cep telefonunun dosyalalarını göremeyiz bunun için cep telefonu ekranında yeralan Bu cihaz USB den Şarj oluyor , diğer seçenekler için dokunun kısmına tıklayalım ardından dosya aktarmak kısmını işaretleyelim , artık bilgisayardan telefonun dosyalarına erişebiliriz

Telefona dosya aktarma izni

2. sonra zil sesi olarak kullanacağım Mp3 ü bilgisayarımdan kopyalayıp telefonun Dahili olarak paylaşılan depolama alanında bulunan "Music" klasörünün içerisine yapıştırıyorum. Aşağıdaki resimde sırası ile tıkladığım yerler numaralanmıştır , bu şekilde telefonunuza bilgisayarınızdaki müzik albümlerini atabilirsiniz.

Telefona müzik aktarma

3. Sırada Attığım bu Mp3 ü zil sesi olarak ayarlamak var bunun için ; aşağıdaki adımları uyguluyorum
Cep telefonumda ayarlar ikonuna tıklıyorum , açılan ekranda

a) Ses ve titreşim kısmını seçiyorum ardından
b) Telefon zil sesi kısmına tıklıyorum

Telefon zil sesi değiştirme

c) Zil sesini ayarla kısmının altında yeralan "Yerel Zil sesi" kısmına dokunuyorum ve ikinci adımda "Music" klasörüne attığım Mp3 ü veya zil sesi olarak kullanmak istediğim herhangi bir sesi seçiyorum , Böylece telefonuma özel zil sesi atamış oldum.

Telefonun zil sesi değiştirildi

Normalde Zil sesi uzunluğu ortalama 15 sn dir fakat bazı telefonlarda çalıştırılan kodlarla bu süre 30 sn ye kadar çıkartılabilmektedir. İlaveten bakınız:

- Android telefonlarda kişiye özel zil sesi nasıl ayarlanır Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Telefon zil sesleri
  2. Avatar for Velociraptor
  3. Avatar for Öykü
  4. Avatar for Celil

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha