Google Chrome Misafir modunda başlasın


Google Chrome Misafir modunda başlasın
Misafir olarak Gözatma modu , gizliliği artırmak için hemen hemen tüm tarayıcılarda bulunmaktadır. Web tarayıcınızda Misafir modunu kullanarak İnternete göz attığınızda, açtığınız web siteleri


web tarayıcısının geçmişinde görüntülenmez. Ayrıca ziyaret ettiğiniz web siteleri önbellek, çerezler vb. Gibi başka izler bırakmazlar. Misafir (Konuk) modundan çıktıktan sonra, tarama etkinlikleriniz bilgisayardan otomatik olarak silinir.

Google Chrome web tarayıcısını kullanıyorsanız, sağ üst köşedeki üç noktanın yanında bulunan geçerli kullanıcı avatarının üstüne tıkladığınızda aşağı açılır menüden "Misafir Penceresi Aç" kısmına tıklayıp Chromeyi misafir modunda kullanabilirsiniz. mesela bir arkadaşınızın Laptopunu / Bilgisayarını kısa süreliğine kullanırken veya bir internet cafede internette gezinirken Misafir modu oldukça işinize yarayacaktır bu sebepledirki Birçok kullanıcı Google chromeyi misafir modunda başlatacak bir yöntem aramaktadırlar. Sonunda Google Chrome ekibi, tarayıcıyı her zaman Misafir olarak gözatma modunda başlatmak için kullanılabilecek bir seçenek sundu Aşağıdaki yazıda bu yöntemi açıklamaya çalışacağız

Google chrome herzaman misafir olarak gözatma modunda açılsın

Chrome ekibi, Chrome tarayıcısında, tarayıcıya Misafir tarama modunda başlamasını söyleyen yeni bir "--guest" komut satırı parametresi sundu. Chrome'u her zaman Misafir tarama modunda başlatmak için bu parametreyi Chrome kısayoluna uygulayabiliriz. En son Google Chrome sürüm olan 77 ve sonraki sürümleri bu yerleşik işlevle birlikte gelir. Gelin ilgili parametreyi kullanarak bir Google chrome kısayolu oluşturalım.

1. Öncelikle Google chrome sürümünüzü kontrol edin ve 77 veya üstü bir sürüm olduğuna emin olun bunun için ; Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın ve aşağı açılır menüden - Yardım - Google chrome hakkında kısmını seçin sürüm numaranızı göreceksiniz.

Google chrome hakkında

2. Masaüstündeki Google chrome ikonuna sağ tıklayın ve Özellikler deyin , kısayol sekmesi altında yeralan hedef boşluğunun sonuna , bir boşluk bıraktıktan sonra aşağıdaki komutu girin.

--guest

Komutun temsili resimdeki şekilde olması gerekmektedir.

Chrome misafir komutu

3. Uygula - Tamam dediğinizde Erişim engellendi uyarısı verecektir

Chrome erişim engellendi

"Devam et" butonuna tıklayın böylece artık bu kısayola her tıkladığınızda Google chrome Misafir olarak gözat modunda açılacaktır.

Chrome misafir olarak gözat

Eğer daha sonra normal moda dönmek isterseniz bu eklediğiniz komutu kaldırmanız yeterlidir. Sonrasında Google chrome açılırken "siz" isimli bir avatar gösterecek ve buraya tıklayıp normal kullanıma geçebilirsiniz.

Chrome geçerli kullanıcı

Chromeyi Komut isteminden vereceğiniz bir komutla Misafir modunda başlatmak istiyorsanız aşağıdaki komutu kullanmanız yeterlidir

Chrome.exe --guest

Her defasında bu şekilde uğraşmamak için kodladığımız scriptten faydalanabilirsiniz , sayfa sonundaki linkten indirip zipten çıkartın ve "chrome_misafir.vbe" isimli dosyayı çalıştırın

Vbs chrome misafir modu

Üstteki gibi bir uyarı verecek ve evet butonuna bastığınızda masaüstünde "Chrome Guest" isimli bir kısayol oluşacaktır. Artık bu kısayola her tıkladığınzda Google chrome misafir olarak gözatma modunda açılacaktır.

- Windows 10'da Chrome bildirimleri nasıl etkinleştirilir? Burada

- Google Chrome reklam engelleyici ayarları Burada

- Chrome Android sürümünde kayıtlı şifreleri görmek Burada

- Google chromede dil nasıl değiştirilir Burada

- Mobil chromede Gizli geliştirici seçeneklerini aktif edin Burada

- Chrome ile Microsofttan direkt Windows 10 ISO su indir Burada


10 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha