Bluetooth sürücüleri yüklenemedi hatasının çözümü


Bluetooth sürücüleri yüklenemedi hatası
Arkadaşın satın aldığı FreeDOS yüklü yeni bir laptopa format attık ve güncellemeleri açarak tüm sürücüleri yüklemesini sağlamaya çalıştık , gel gelelim Bluetooth sürücüsü yüklenmemiş görünüyordu , bizde


üreticinin kendi web sayfasına gidip Bluetooth sürcüsünü yüklemeyi denedik , tuhaf bir şekilde yükleyemedi. Aygıt yöneticisinde ; Bluetooth Çevre Birimi Aygıtı: Bu aygıtın sürücüleri yüklü değil. (Kod 28) diye bir hata belirdi. Eğer sizde de benzeri bir sorun oluştuysa sorunun çözümünü bu yazımızda bulacaksınız.

Sürücüsü olduğu halde Yüklenemeyen Bluetooth sorununa çözüm

Aygıt yöneticisini açmak için Windows ikonuna sağ tıklayın ve Yukarı açılan menüden Aygıt Yöneticisi kısmını seçin , aygıt yöneticisine ulaşmanın diğer bir yolu da çalıştır ekranından aşağıdaki kodu uygulamaktır.

devmgmt.msc

1. Açılan aygıt yöneticisinde sarı ünlem veya soru işareti bulunan yani yüklenmeyen Bluetooth sürücüsünü sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştir deyin.

Bluetooth sürücüsü tanınmadı

2. Açılan ekranda ikinci seçenek olan Bilgisayarımdaki sürücülere gözat seçeneğini kullanın.

Bilgisayardaki sürücülere gözat

3. Bilgisayarınızda sürücüleri arayın ekranındaki, "Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver" kısmına tıklayın.

Bilgisayarımdaki sürücüleri seçmeme izin ver

4. Yeni açılacak pencerede yeralan sürücü listesi içerisindeki Bluetooth'u seçin. Eğer  tüm işlemlerden sonra sorununuz çözülmediyse aşağıdaki resimde yeralan listeden Bağlantı Noktaları (COM ve LPT) kısmını seçip adımları tekrarlamanızı tavsiye ederiz.

Aygıt listesinden Bluetooth u seç

5. Bir sonraki pencerede sol tarafta yeralan listeden Microsoft olanını seçin. Sağ taraftaki Model listesinden herhangi bir seçim yapmayın.

Bluetooth için Microsoft sürücüsü

6. İleri butonuna tıkladığınızda sürücü güncelleştirme uyarısı çıkacaktır.

Sürücü güncelleştirme uyarısı

7. Evet butonuna tıkladığınızda Windows sürücülerinizi başarıyla güncelleştirdi yazısı belirecektir.

Sürücü güncelleştirildi

Üstteki adımlarla, Hiçbir şekilde kurulmayan Bluetooth sürücü sorununu çözmüş olduk görünen o ki bu sorun sürücüleri yazan donanım üreticileri ile Microsoft arasındaki bir sertifika anlaşmazlığından kaynaklanıyor gibi (Sadece bir tahmin) , eğer sizde hiçbir çözüm işe yaramaz ise ilgili sürücüyü sağ tıklayıp devre dışı bırak demenizi tavsiye ederiz. Soru işaretli şekilde bırakırsanız her açılışta donanımı arayacağından açılışı geciktirecektir.

- Bilinmeyen sürücüyü bulma yöntemleri Burada

- Wi-Fi direct sanal bağdaştırıcıyı devre dışı bırakın Burada

- Windowsta sürücü imza zorlamasını kapatalım Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Tuba

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha