EasyPhp de alınan bu siteye ulaşılamıyor hatası


EasyPhp siteye ulaşılamıyor
Easyphp , Local host diye tabir edilen Apache server ve Mysql veritabanlarını içeren web sayfalarınızı çalıştırabileceğiniz kullanıma hazır bir PHP geliştirme ortamıdır. Eğer websayfa yayıncılığı

yapıyorsanız konuları önce Local host ta açmanızı ardından hata kontrollerini yaptıktan sonra gerçek hosta aktarmanızı tavsiye ederim ayrıca php scriptleri yazıyor veya web dizayn işi ile uğraşıyorsanız EasyPhp işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Bazen Easy phpdeki web sitenize ulaşmaya çalıştığınızda "Bu siteye ulaşılamıyor" 127.0.0.1 bağlanmayı reddetti hata mesajı alabilirsiniz bu durumda ne yapmanız gerektiğini aşağıdaki makalemizde açıklamaya çalıştık.

EasyPhp de alınan 127.0.0.1 Bağlanmayı reddetti hatası

EasyPhp de Bu siteye ulaşılamıyor hatası

Bu hataya genellikle EasyPhp nin port numarasının değişmesi sebep olmaktadır bunu yapan yazılımların başında da Skype gelmektedir. Birkaç dakika önce çalışan Easy Php deki web siteniz aniden erişilemez hale geldiğinde çoğu kişi easyPhp yi yeniden kurma yoluna gitmektedir halbuki genellikle çözüm Port numarasını eski haline yani 80. porta almakla gerçekleşmekte ve tekrar siteye erişim sağlanabilmektedir. Benzeri bir sorunla karşı karşıyaysanız aşağıdaki çözüm adımlarını uygulayın

1. Sağ alt köşedeki Easy Php ikonuna sağ tıklayın ve "Open dashboard" bağlantısını seçin

EasyPhp open dashboard

2. Açılan ekranda HTTP Server ve DATABASE server yazan iki bölüm yeralacaktır bunlardan HTTP server yazan kısımdaki dişli çarka tıklayın.

EasyPhp http server

3. Açılan APACHE sayfasında yeralan Port numarası aşağı açılır menüsünden "80" varsayılan portunu seçip Start veya Restart butonuna tıklayın eğer bu işlemleri yaparken EasyPhp kapalı ise start butonu aktif olacaktır eğer açık ise restart butonu aktif olacaktır. Port numarasını değiştirirken EasyPhp nin açık veya kapalı olması herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

Apache server port değiştirme

Sonrasında Portable directory kısmından web sitenize ulaşabilirsiniz. Normalde 80. port u değiştirdiğinizde de çalışması gereken Apache server bu portu başka bir yazılım işgal ettiğinde yada kurulum veya kullanım sırasında farklılaştırdığında ilk resimdeki hata meydana gelmekte ve http server ile iletişim kesilmektedir. Yaptığım denemelerde port numarası 80. port a alındığında server sorunsuz olarak çalışmaya devam etti.

- Easy php son sürüm kurulum ve ayarları Burada

- EasyPHP de Php sürümü nasıl güncellenir Burada

- EasyPHP de dosya indirme başarısız hatası çözümü Burada

- EasyPHP de veritabanını onaralım Burada

- Local serverde alınan error 404 not found hatası Burada

- Veritabanı yüklemenin en kolay yolu (BigDump) Burada


Bir Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha