Office uygulamalarını Güvenli Mod da başlatın


Office uygulamalarını Güvenli Mod da başlatın
Microsoft Windows işletim sistemindeki Güvenli modu çoğu kişi bilir , Windows açılmadığında ilk denenen şey sistemi güvenli kipte açmayı denemektir. Genellikle uyumsuz bir sürücü yüklenmişse sistem açılmaz


fakat güvenli mod u kullanırsanız ilgili sürücü yüklenmeyeceğinden sistemi açıp gerekli onarım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli Mod un mantığı ; sadece Windowsun çalışması için gerekli temel sistem bileşenlerini yükleyip sorunsuz bir şekilde açılışı gerçekleştirmektir.

Tüm Microsoft Office uygulamaları (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Visio ...), kullanıcıların bu uygulamalarla ilgili sorunları gidermelerine yardımcı olmak için gizli bir Güvenli Mod özelliği içerirler. Office uygulamalarından biri ile çalışırken çökmesi, yanıt vermemesi veya donması gibi sorunların giderilmesi amacıyla Güvenli Mod işlevini kullanabilirsiniz.

Word, Excel, PowerPoint ... gibi office bileşenlerini güvenli Modda başlatın

Office bileşenlerinden herhangi birini güvenli Mod da başlatmanın birden çok yöntemi mevcuttur. Mesela sol alt köşedeki windows ikonuna tıkladıktan sonra açılan uygulama listesindeki Excel ikonunu bulun klavyenizdeki Ctrl tuşuna basılı tutun ve sonra excel ikonuna tıklayın.

Exceli güvenli modda başlat

Karşınıza "Ctrl tuşuna basılı tutuyorsunuz. Excel sistemini güvenli Modda mı başlatmak istiyorsunuz" diyen bir popup penceresi gelecektir. buna evet deyin

Excel güveli modda başlasınmı uyarısı

Ben işlemi Excelde uyguladım fakat diğer office bileşenlerinde de aynı yöntemi kullanabilirsiniz. Bu yönteme ilaveten aşağıdaki komutlardan birini çalıştır kutucuğundan verip ilgili Office bileşenlerinden birinin Güvenli kipte açılmasını sağlayabilirsiniz.

winword /safe
excel /safe
powerpnt /safe
outlook /safe
mspub /safe
visio /safe

Üstteki komutlardan da anlaşılacağı üzere ilgili Office bileşeninin sonuna "/safe" komutu ilave edilerek Güvenli kipte açılması sağlanmaktadır.

winword /safe (Ms Word u güvenli kipte açar)
excel /safe (Ms Excel i güvenli kipte açar)
powerpnt /safe (Ms PowerPoint i güvenli kipte açar)
outlook /safe (Ms Outlook u güvenli kipte açar)
mspub /safe (Ms Publisher i güvenli kipte açar)
visio /safe (Ms Visio u güvenli kipte açar)

Office güvenli Mod parametresi

Bir Office uygulamasını her zaman Güvenli Mod'da başlatmak için kısayol özelliklerini değiştirebilir ve "Hedef" metin kutusunda bulunan dizenin sonuna "/safe" parametresini ekleyebilirsiniz. Office uygulamasını Güvenli Mod'da başlattığınızda, eklentiler yüklenmez veya yürütülmez. Ayrıca alternatif başlangıç konumu, otomatik düzeltme, araç çubuklarını değiştirme veya özelleştirme vb. İşlevler de engellenir, tüm sekmeler ve seçenekler grileşir, yani devre dışı bırakılır bu sebeple Seçenekleri / Ayarları değiştiremezsiniz.

Excel güvenli Modda

Güvenli Mod da açılan Office bileşenin başlık kısmında Güvenli Mod yazısı bulunur.Güvenli Mod'dan ayrılmaya karar verdiğinizde, Office uygulamasını kapatın ve yeniden başlatın; normal modda başlayacaktır.Office uygulamasının kısayol özelliklerine /safe parametresi eklediyseniz, parametreyi kaldırın ve ardından uygulamayı yeniden başlatın.

- Office kurulumunda alınan hata ve çözümü Burada

- Windows ve Office ye Microsoft desteğinin bitiş tarihleri Burada

- Microsoft Office Picture Manager i kolayca edinin Burada

- Office de görüntüleme dili nasıl değiştirilir Burada

- Word veya Excel belgelerini Google drive ile görüntüleyin Burada

- Excelde ağırlıklı ortalama nasıl hesaplanır Burada


8 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha