Yüklü güncellemeleri kolayca görüntüleyin


Yüklü güncellemeleri kolayca görüntüleyin
Windows oldukça sık güncellenen bir işletim sistemidir, bu güncellemelerin birkısmı özellik bir kısmı ise güvenlik güncellemesidir. Bazen yüklenen bir güncelleme soruna sebep olduğundan kullanıcının sisteminde

ilgili güncellemenin yüklü olup olmadığını bulması ve gerekiyorsa bu güncellemeyi kaldırması gerekir. Bazende yüklenirken hata vermiş daha doğrusu tam olarak yüklenmemiş güncellemeler soruna sebep olur , Windows ta yüklü güncellemeleri nasıl görüntüleyebileceğiniz konusunda önceki makalelerimizde bilgiler vemiştik , fakat bu bilgiler 5-6 adımdan oluşan veya kod kullanmayı gerektiren yöntemlerdi. Bugün sizler için bir tıkla tüm güncellemleri nasıl görüntüleyebileceğinizi açıklamaya çalışacağız.

windows güncellemeleri

Windows Update History Viewer

Uygulama Nirsoft a ait olup Portabledir , yazılımı sayfa sonundaki linkten edinebilirsiniz. Özellikle sisteminde normal yöntemlerle güncelleme geçmişi görünmeyenlerin işine yarayacaktır. Sisteminize uygun sürümü indirdikten sonra zipten çıkartıp çalıştırdığınızda sağ alt köşede veya uygulamanın dip kısmının orta yerinde bir hata iletisi alırsanız Güncellemelerinizin kapalı olup olmadığını kontrol edin. Kapalı ise açık konuma getirin , yazılımın kullandığı API , güncellemeler kapalı ise çalışmamaktadır. Karşınıza aşağıdaki gibi bir arayüz gelecektir.

windows updates history viewer arayüz

Yazılımı tam ekran kullanmaya çalışın çünkü yan yana birçok bilgi sunmaktadır. Henüz yeni bir uygulama olduğu için Türkçe dil desteği sunulmamış. Başarı ile kurulmuş olan güncellemeler yeşil renk ile temsil edilmiştir, güncellemeler düzgün kurulmamışsa sarı veya Kırmızı renk ile temsil edilirler. Arayüzdeki listede aşağıdaki bilgiler yeralmaktadır.

1. Güncelleme ismi
2. Güncelleme açıklaması
3. Yükleme durumu (başarılı veya başarısız)
4. Bilgi URL si
5. Kısa URL
6. Uninstall (Kaldırma) notları
7. Kategori
8. Uygulama , servis , Güncelleme ID leri
ve diğer birkaç bilgi
Eğer yazılım arayüzündeki herhangi bir güncelleme satırına sağ tıklarsanız , güncelleme URL sini açma HTML raporu ... gibi bazı özelliklere erişebilirsiniz.

windows updates history viewer sağtuş

Listede herhangi bir güncellemeyi arayacaksanız klavyenizdeki Ctrl+Q klavye tuşlarına aynı anda basınız böylece sol üst köşede arama boşluğu belirecektir , buraya aranacak güncelleme numarasını yazabilirsiniz. Yazılım Microsoft Windows işletim sisteminin tüm sürümleriyle uyumludur (Windows XP dahil Windows 10). Bence uygulamadaki eksikliklerden biri güncelleme kaldırma seçeneğinin olmaması. Nirsofun WinUpdatesList isminde benzer bir yazılımı olmasına rağmen artık güncelleme almamaktadır yerine Windows Update History Viewer ile devam edilmiş.

- Windows güncelleme sorun giderme aracı Burada

- Windows ta yüklü güncelleştirmeleri görüntülemek Burada

- Eski telefonlar neden Android güncellemesi almaz Burada

- Windows 10 da Güncellemeleri duraklatalım Burada

- Windows güncellemelerini toplu olarak nerden bulurum Burada

- Windows 10 un son güncelleme KB numarası nedir Burada


7 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha